Traşsız Saç Ekimi


Saç ekimi işlemini düşünen ve isteyen kişiler için saçın tıraşlanma uygulaması korkutucu gelmektedir. Her ne kadar bu uygulamayı yaptıran kişiler olsa da bir o kadar yaptırmaktan çekinenlerde bulunmaktadır. Tıraşsız saç ekimi uygulaması da tam olarak bu noktada devreye girmekte olan bir saç nakil işlemidir. Saçların kesimi çok derinleşmeden donör bölgeden küçük bir kısım kesilir ve bu şekilde yapılan nakil işlemine tıraşsız saç nakil işlemi adı verilmektedir. Özellikle saç ekiminden sonra saçların uzamasını beklemek istemeyenler için oldukça uygun bir uygulamadır.

Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız saç ekimi için iki farklı seçenek bulunmaktadır. Kişinin ihtiyacına göre iki seçenekten bir tanesine uzman kişiler tarafından karar verilmektedir. Öncelikle bu işleme karar verdiğiniz takdirde yapmanız gereken ilk adım uzman bir doktordan saç analizi istemek olacaktır. Buradan sonra ise iki seçeneğiniz vardır;

Bölgesel Tıraşlama:

Bölgesel tıraşlama seçeneği, 1000-1500 greft ekimi yapılacak ekimlerde uygulanmaktadır. Tüm saç yerine sadece donör bölgenin küçük bir kısmında tıraşlama yapılması söz konusudur. Bu uygulama öncesinde de ense bölgesinden 10×5 cm büyüklüğünde dikdörtgen bir alan tıraş edilmektedir.

Tam Tıraşsız Saç Ekimi:

Tam tıraşsız saç ekimi işlemi ise saçlarını 15 cm ve daha uzun kullanan erkeklerde ve kadınlarda daha çok tercih edilmektedir. FUE tekniği bu uygulama esnasında kullanılmaktadır. Tam tıraşsız saç ekimi diğer saç ekim operasyonlarına kıyasla daha uzun süren bir uygulamadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir ?

Saç ekim işlemi esnasında hafif ve küçük müdahaleler ile saç nakil işleminin olmasına tıraşsız saç ekimi denilmektedir. Bu yöntemin tercih edilmesinin en net sebebi saçları kaybetmeden saç ekim uygulamasının yapılmasındandır. Uzun saçların kesimi söz konusu olmadan çok gizli bir şekilde kesim yapılır. Saç ekimi sonrasında normal günlük hayatınızı aksatmadan devam edebilirsiniz. Saçları kısaltma işlemi de bu uygulama olmamaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim fiyatları özellikle tam tıraşsız saç ekimi uygulamasında fiyatlar artmaktadır. Uzun bir işlem olması ve titiz bir çalışma gerektirmesi de bu fiyatı artıran adımlardan olmaktadır. Birbirinden farklı merkezler içerisinde saç ekimi odaklı olanlar arasında bu işlem uygulanmaktadır. Fiyat araştırmasına girdiğinizde birbirinden farklı fiyat alabilirsiniz. Yıl içinde indirim ve kampanyalardan da yararlanabilirsiniz. Ancak yine de çok uygun fiyatlı bir uygulama olmayacaktır.

Tıraşsız Saç Ekimi İstanbul

Tıraşsız FUE tekniği ile kişinin ihtiyacına göre 2 seansta yaklaşık 4.000 civarında saç kökü ekilebilir. Ekimi yapılmak üzere alınan her saç kökünden 1 ile 3 arasında ayrıştırılabilecek niteliğe sahip yeni saç kökü çıkabilir. FUE tekniğinde kullanılan aletler ve tekniklerin niteliği ile saç ekimi esnasında ekilen saç köklerinin tutma oranı artırılabilir. Altın iğneli kalemler, mikromotor tekniği gibi cihazları gibi plastik cerrahideki gelişmelerle beraber tıraşsız saç ekimi günden güne popüler bir uygulama olmaya devam etmektedir. Birçok nedenden dolayı saç ekimini erteleyen kişilerde bu işlem oldukça cazip görünmektedir.

Tıraşsız Ağrısız Saç Ekimi

Ameliyatsız saç ekim işlemi ağrı ve sızı olmadan istediğiniz işlemin uygulanmasıdır. Saç ekimi bittikten sonra sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz ve aktivitelere rahatlıkla katılabilirsiniz. Bunun en önemli sebebi de kesim yapılan o ufak bölgenin gizli olması ve hızlıca kapanmasındandır. FUE tekniği ile öncesinde yara izi olarak görülen kesim alanları da günümüzde görülmemekte ve iz kalmamaktadır. Bu da kişi için oldukça önemli bir durumdur. Uygulamadan sonra hiçbir aksama olmadan eski hayatınıza devam etmeniz de bu nedenlerle oldukça basit olacaktır.

Kaynakça:

  1. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1524-4725.1985.tb02888.x
  2. https://www.google.com/books?hl=tr&lr=&id=Z3OJDAAAQBAJ&oi=fnd&pg=PA199&dq=hair+transplant+without+shaving&ots=zJ7BVyMfIM&sig=kOQhyzlsLNUNjqIg7P0Cp60LpBs
  3. https://www.google.com/books?hl=tr&lr=&id=oCbSCgAAQBAJ&oi=fnd&pg=PA163&dq=hair+transplant+without+shaving&ots=gZwi5zCiHx&sig=T2ohWembelfDMVFsBZTEKgQYZog

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al