Kaş Ekimi


Geçmişten bugüne kadar değişmeyen algılar arasında estetik güzellik her zaman var olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Kaşlar da yüz bölgesinde estetik ve güzelliğin tamamlayıcısı olarak varlıklarını devam ettirmektedirler. Yüz içerisinde ifadeyi belirten hatta tamamlayan kaşlardır. Bu nedenle kaşların doğru şekillerde olması bir o kadar önemlidir. Haliyle kaşlarda oluşan dökülmeler, seyreklikler, açıklıklar ve şekilsizlikler de estetik görüntü aynı zamanda kişinin ifadesini fazlasıyla etkilemektedir. Bu durumda da kaş ekimi uygulaması devreye girmektedir. Günümüzde özellikle kadınlar tarafından kaş ekimi uygulaması sıklıkla tercih edilmektedir.

Kaş ekimi işlemini yaptırmak için yıl içinde herhangi bir zaman dilimi belirleyebilirsiniz. Kaşa uygulanan dövmeler gibi belirli bir zamanı yoktur. Dövme kaşlardan en büyük farkı da oldukça doğal olmaları ve bir süre sonra tamamen estetik bir görüntü sağlamalarıdır. Kaşlar yüzü canlı, enerjik, dinç, genç ve mutlu göstererek tüm ifadeyi ele almaktadır. Aynı zamanda bakışlarınıza da anlam katanlar tabi ki kaşlarınızdır. Bu nedenle yüzünüzün tamamlayıcısı onlardır da diyebiliriz. Bu noktada ise her ne sebeple olursa olsun, arzu ettiğiniz görünüme kavuşmak için kaş ekme uygulaması tercih edebilirsiniz.

Kaş Ekimi Nedir ?

Vücut içerisinde eksik olan vitaminlerin getirisi olan seyrek kaşlar, dökülmüş kaşlar ya da yeteri kadar net bir görüntü vermeyen kaş modelleri artık tarihin tozlu sayfaları arasında kalmıştır. Kaş ekimi yöntemi bu durumda devreye girerek pek çok kadının kurtarıcısı olmuş ve olmaya da devam etmektedir. İşlem uygulanmadan önce kaşa belirlenen şekil çizilir. Çizimden sonra bu bölgeye ne kadar kök ekleneceği hesaplanır. Bu noktada istediğiniz hatta öncesinde belirlediğiniz kaş modelleri de size ilham verebilir. Model belirlenip çizim tamamlandıktan sonra ense üzerinden kökler alınır ve ortalama 2 saat gibi bir süre içerisinde dikkatli bir operasyon ile işlem sonlandırılır.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Aynaya baktığında kişinin kendini güzel görmesi ve özgüvenli olabilmesinde kaş oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Herhangi bir nedenden dolayı kaşlarından memnun olmayan kişiler kaş ektirme yöntemine başvurur.  Kaş ektirme nasıl yapılır diye baktığımızda işlemin fue sakal ve bıyık ektirme yöntemine benzediğini görürüz.

Uygulama yapılacak olan kişinin ense diplerinden saç telleri alınır. Alınan bu saç teli, kaşta istenilen bölgeye yerleştirilir. Yerleştirme işlemi plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Ayrıca sadece bu iş için kullanılan aletler kullanılarak saç ekme işlemi yapılır. Mikro motorlar kaş ekmek işleminde kullanılan aletlerden biridir. Bu işlem, estetik işlemler arasında en yaygın olan yöntemler arasında gelir. Ayrıca bu zamana adar yapılan araştırmalar kaş ektirmenin bilinen bir zararının olmadığını göstermiştir.

Kaş Ekimi Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş ekimi işlemine karar verdikten sonra doğru klinik ve doğru uzmanın bulunması gerekir. Bu uzmandan öğrenilmesi şart olan bilgiler arasında bulunan kaş ekini öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusu bulunur. İşlem esnasında uygulanan ekim işleminin yoğunluğuna ve kişinin özelliklerine göre dikkat edilmesi gereken maddeler değişiklik gösterebilir. İşlem öncesinde dikkat edilmesi gereken bir durum bulunmamaktadır. Sadece hem saç alınacak olan ense bölgesinin hem de işlemin uygulanacağı kaş bölgesinin temizlemiş olması yeterlidir. Ancak kaş ektirme işlemi sonrası dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunlar;

  • İşlem uygulanan bölgeye üç gün süreyle su temas ettirmemek gerekir.
  • Köklerin alındığı ense bölgesi ise bir gün sudan uzak durmalıdır.
  • Yıkama dönemlerinde her zaman kullandığınız sabun ve şampuanı kullanmaya devam etmeniz yeterlidir. Gerekli görülen durumlarda kullanmanız gereken temizlik ürünleri belirtilir.
  • Kaş ekimi sonrasında meydana gelecek pıhtı ve döküntüleri tek seferde temizlemek yerine zamana yayarak temizleyin.
  • İşlemden sonraki iki gün boyunca spor yapmaktan kaçınmanızda fayda olacaktır.
  • Kaş ektirme işleminin ardından iki gün havuz ve denize girmeniz yasak olacaktır.

Kaş ektirme kararı verdikten sonra kaş ekimi fiyatları nasıl belirlenir sorusundan önce, alanında eğitim almış kişiler mi yapıyor sorusunu yöneltmeniz gerekir.

 Kaş Ekimi Erkeklere Uygulanır Mı?

Kaş aldırmaya bağlı olarak dökülen kaş problemi daha çok kadınlar arasında görülür. Ancak kimi zaman erkekler de kaşlarının görüntüsünden memnun değildir. Stres ya da kullanılan bazı ilaçların yan etkileri kaş dökülmesine neden olabilir. Kimi zaman da sadece genetik faktöre bağlı kaş dökülmeleri meydana gelir. Bu durumlar kadın için de erkek için mümkün olan şeylerdir. Kaş ekimi erkeklere uygulanır mı sorusuna cevap vermek için araştırmalar yapılmıştır. Ulaşılan sonuçlar erkeklere yapılan saç ekimlerinin de olumlu sonuçlar vermesi olmuştur.

Kısacası cinsiyet fark etmeksizin kaş ekme işlemi uygulamak mümkündür. Ancak kaş ektirme işlemi yaptırmak isteyen kişinin ensesinde kıl / saç kökünün olması bu işlemi yapmak için yeterli olacaktır. Sonuçta bakımlı olmak bir cinse ait değildir. Her insan aynaya baktığında görüntüsünden memnun olmayı hak eder. Güzel bir kaş, simetrik bir yüzü temsil eder. Bu da güzel görünmenin temelidir. Bu nedenle kadın ya da erkek fark etmeksizin kaş ekimi ihtiyaç ise yaptırmak gerekir.

Kaş Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çeşitli sebeplerle kaş ekimine ihtiyaç duyulabilir. Böyle bir durumda akla gelen ilk soru kaş ekimi fiyatları nasıl belirlenir olmaktadır. Çünkü estetik kapsamına giren kaş ektirme bir zamanlar çok pahalı bir uygulama ikiden günümüzde daha makul fiyatlarla yapılmaktadır.

Kimi insanlarda doğuştan kaş bulunmayabilir ya da çeşitli sebeplerle kaşlar dökülebilir. Bazen de kaş yeterli miktarda vardır ama şekli insanlara hoş gözükmez. Bütün bu durumlarda kaş ekmek işlemine başvurmak gerekir.

Kaş, yüz üzerinde simetriyi tamamlayan en önemli unsur denebilir. Kaşın hiç olmaması, seyrek olması veya şeklinin bozuk olması yüz üzerinde nahoş bir durum meydana getirir. Bu görüntü fiziki bir acı meydana getirmese de sosyal olarak çeşitli sıkıntılar oluşturur. Bu tip sorunların giderilebilmesi için en iyi çözüm kaş ektirmek olacaktır.

Kaş ekimi içi, ekim yapılacak kişinin ensesinden tekli saçlar alınır. Ve kaş bölgesine ekilir. Kabaca böyle tabir edilen bu işlem oldukça uzmanlık gerektirir. Birçok güzellik merkezinde bu tarz işlemler yapılsa da uygulamadan önce iyi bir araştırma yapmak gerekir. İşlemi gerçekleştiren kişinin bu alanda eğitim almış olması gereklidir.

Öncelikle seçtiğiniz merkez fiyatlandırma konusunda önemli adım olacaktır. Merkez, uzman gibi unsurların yanında ise kaş köklerinizin tanesi üzerinden bir fiyatlandırma yapılabilir. Bu nedenle öncelikle bir merkeze giderek gerekli olan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında bir fiyat öğrenebilirsiniz. İhtiyacınız olan kıl kökleri belirlenmeden net bir fiyat belirlemek neredeyse imkansızdır. Kişinin ihtiyacına göre değişkenlik göstermektedir. Tek bir kıl kökü 9 TL civarı bir fiyata denk gelirken toplamda ne kadar kıl köküne ihtiyacınız olduğu önemlidir.

Kaş Ekimi Ne Kadar?

Kaşlarınızın durumuna göre kaş ekimi fiyatları değişkenlik göstermektedir. Kıl kökü tanesi üzerinden fiyatlandırma yapılmaktadır. Haliyle seyrek bir kaşa yapılan kaş ekimi ile tamamen bir kaş ekimi arasında fiyat farkı olmaktadır. En sağlıklı fiyatı bir merkeze giderek öğrenebilirsiniz. Tam olarak ihtiyacınızı öğrendikten sonra net bir fiyat ortaya çıkacaktır. Ortalama bir kaş ekiminde en az 100 ve en fazla 300 kıl kökü kullanılmaktadır. Uygulama merkezine göre değişim gösteriyor olsa da tek bir kıl kökü 9-10 TL civarında olmaktadır.

Kaş Ekimi İstanbul

Yapılan araştırmalara göre her 100 kadından bir tanesi kaş dökülmelerine maruz kalmaktadır. Sebepleri değişse de sonuçları ne yazık ki değişmemektedir. Yüz bölgesinde önemli bir etkiye sahip olan kaşlar aynı zamanda psikolojik olarak da kişi için sorun haline gelebilir. Üstelik bu dökülme genlerinize ya da eksiklikler sonucunda kalıcı bir sorun haline de gelebilmektedir. Tüm bu sorunların önüne geçmek de doğal ve estetik görünümü olan kaş ekimi ile mümkündür.

Kaynakça:

  1. https://link.springer.com/content/pdf/10.1007/978-4-431-99659-0_46.pdf
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4387146/
  3. https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-4-431-56547-5_59

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al