Kalem Tekniği İle Saç Ekimi


Saç ekim uygulamaları yıllardır kadınlar ve erkekler tarafından sıkça başvurulan yöntemlerden bir tanesidir. Fazla tercih edilmesi ve ihtiyaç duyulması nedeniyle pek çok yöntem bulunmaktadır. Kalem tekniği de son dönemlerde ilk akla gelen uygulamalar arasında yer almaktadır. Cerrahi müdahale olmaksızın istenilen saçlara ve görüntüye kavuşmak adına tercih edilebilecek olan avantajlı bir uygulamadır. Kalem tekniği ile saç ekimi işleminde saçlı deriden alınan köklerin, dökülme ve açıklık olan bölgelere nakil edilme işlemidir. Bakım ya da cerrahi yöntemler ile vakit kaybetmeden hızlı sonuç almak isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır.

Kalem Tekniği ile Saç Ekimi Nedir

Saç ekimi kalemi, iğne içine yerleştirilen greftin direkt saçta yani dökülmelerin olduğu açık alanlara ekimi ile gerçekleştirilir. Geniş bir ekibe ihtiyaç duyulması, kaleminin farklılığından dolayı FUE yöntemi ile saç ekiminden fiyat olarak farklılık gösteren pahalı bir yöntemdir. Kalemle saç ekimi tekniği ile gerekli olan saç kökleri için en uygun bölge diğer saç ekim yöntemlerinde olduğu gibi ense kısmıdır. Kişinin ense kısmından tek tek alınan sağlıklı saç kökleri açıklık olan bölgelerin başladığı kafa derisinin tepe ve yan bölgelerine direkt nakledilir.

Kalem Yöntemi Saç Ekimi

Kalemle saç ekimi tekniği, FUE saç ekimi tekniğinin ileri teknoloji içeren uygulamalarından bir tanesidir. Choi implant kalemiyle sağlıklı saç köklerinin alınacağı enseden saç kökleri uzman kişi tarafından tek tek toplanır ve anında açıklık olan kısımlara eklenir. Bu yöntem esnasında kanal açma işlemine gerek yoktur. Kanal açma işleminde bekleme söz konusu olduğu için bu işlemde direkt kökler ekilir. Bekletilmeyen kökler ise canlılığını kaybetmez ve ekildiği alana tutunma yüzdeleri artar. Bu yöntemle yapılan saç ekim işlemlerinde yüzde yüze yakın bir memnuniyet söz konusudur. Fiyatında olan artış diğer yöntemlere göre daha fazladır. Ancak diğer yöntemler ile kıyaslandığında kesin ve net bir çözüm sunmaktadır. Üstelik hiçbir cerrahi müdahale gerekmeden bu sonuca ulaşmaktadır.

Kalem Tekniği Saç Ekimi

Kalemle saç ekimi tekniğinde 0,6-0,8 mm çaplı küçük delikler açılmaktadır. Bu yöntem sayesinde daha az iz kalır ve daha hızlı iyileşme sağlanmaktadır. Choi implanter kalem tekniği ile saç derisinde kanama miktarı daha az olduğu için daha az hasar ile sonuçlanır. Cerrahi bir yöntem olmadığı için acı ya da ağrılar söz konusu değildir. Kanama riski bu yöntemde yok denecek kadar azdır. İleri bir teknoloji olan bu yöntem ile enfeksiyon oluşma riski de oldukça düşüktür. Bu yöntemde saç köklerinin tutunması için desteğe ihtiyacı yoktur ancak diğer yöntemlerde destek olmak zorundadır.

Kalem Yöntemi ile Saç Ekimi

Bir teknoloji çağının temsili olan kalem yöntemi ile saç ekimi pahalı bir hizmet olsa da ihtiyaç sahipleri tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun en önemli sebebi de hızlı bir şekilde kesin sonuç vermesidir. Hızlı olması nedeniyle zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Ağır anestezi kullanılmasına gerek yoktur ve neredeyse hiç ilaç kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Kalemle saç ekimi tekniğinde saçın tıraş işlemine gerek kalmamaktadır.

Kalem Tekniği ile Saç Ekme

Kalemle saç ekimi tekniğini gerçekleştirecek uzman kişinin yanı sıra bir ekibi olması gerekmektedir. Uğraş gerektiren bir işlem olması nedeniyle tek bir kişinin bu işlemi gerçekleştirmesi mümkün olmamaktadır. Choi implant kalemi pahalı bir alet olduğu için ve kalemle saç ekimi işlemi en az 3 – 4 kişi tarafından gerçekleştirilir. Bu nedende fiyatının pahalı olmasına katkı sağlamaktadır.

Kaynakça:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/pmc2840892/
  2. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1524-4725.1997.tb00426.x
  3. https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/074880689401100103

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al