Bıyık Ekimi


Bıyık ekimi, bıyıklarının seyrekliğinden ve şekli itibariyle şikayeti olan 24 yaş ve 24 yaşın üstünde olan erkeklere tarafından tercih edilen bir işlemdir. Genetik olarak ortaya çıkan sorunlar, stres gibi pek çok etkenler nedeniyle bıyık köklerinde sorunlar oluşabilmektedir. Estetik bir görüntü olmanın da yanı sıra erkeklerde sakal ve bıyık tercihleri oldukça sık tercih edildiği için bıyık eksikliği bir süre sonra kişi için bir sorun haline gelebilmektedir. Teknolojinin de gelişimi ile bu sorun artık bir sorun olmaktan çıkmıştır. Hızlı ve basit bir şekilde istenilen sonuca ulaşmak artık oldukça basittir.

İlk işlemden yaklaşık 4 ay sonra seyrek çıkan bölgeler olduğunda ise yeni bir ekim işlemi yapılması mümkün olabilir. Bıyık ekimi işlemi oldukça incelik gerektiren zor bir işlem olduğu için sadece alanında uzman olan kişilere yaptırılması gerekir. Titiz ve hassas bir çalışma gerektirmektedir. Aksi halde yapılan bıyık ekimi işlemi olumsuz sonuçlar verebilir.

Bıyık Ekimi Nedir?

Bıyık, özellikle Türk toplumlarında erkekler için önemli bir oluşumdur. Çeşitli nedenlerle bıyığı olmayan veya seyrek olan kişiler bıyık ekimi nedir sorusuna cevap arar. Bıyık sadece görsel açıdan önemli değildir. Karşıdaki kişiye çeşitli mesajlar vermek için bıyık kullanıldığı bilinir. Bırakılan bıyık şekline göre siyasi görüşü belirleme ya da bıyıkla oynayarak karşı tarafa sempati duyduğunu hissettirmek oldukça sık karşılaşılan durumlardandır.

Çoğu toplumda bıyık, erkeksi görünüme neden olur. Tıraş esnasında tamamen kesilse dahi deride oluşturduğu renk farklılığı bu erkeksi görüntüyü destekler. Bıyık ve sakalın hiç olmaması erkekler arasında köselik olarak ifade edilir. Bu durumun ağrı ya da acı yapan bir sonucu yoktur. Sadece sosyal hayatta bazı sıkıntılar meydana getirir.

 Bıyık Ekimi Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde çok sayıda saç, sakal ve bıyık ekimi yapan merkezler bulunur. Çeşitli yöntemlerle işlemi gerçekleştiren uzmanların, işlemin uygulanacağı kişiye yeterli bilgiyi vermesi gerekir. Özellikle bıyık ekimi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler konusunda gereken bilgileri aktarmak son derece önemlidir. Bıyık ekimi öncesinde yapılması gereken bir durum yoktur. Sadece cilt temizliğine özen göstermek gerekir. Ekim günü losyon tarzı kozmetik ürünler kullanmamış olmak gerekir.

Bıyık ekimi birkaç seans sürebilir. Seanslar arası güneş ışıklarına dikkat etmek gerekir. Ayrıca işlem uygulandıktan sonra uzman kişinin tavsiye ettiği süre boyunca su ile temastan kaçınmak gerekir. Ayrıca bıyık ektirme işleminin ardından takip eden ikinci ya da yedinci haftalar arasında şoklar görülebilir. Ekimde şok etkisi büyük ölçüde dökülme ile ifade edilir. Ekimi yapılan kılların dökülmesi karşısında telaş yapmamak gerekir. Bilmek gerekir ki altı ila on iki ay arasında değişen bir süreç sonucunda işlem som halinin alacaktır. Ayrıca;

  • Bıyık ekiminin ardından dudak bölgesindeki hafif şişirildik normaldir.
  • Şişliğe bağlı yemek yerken zorlanmalar yaşanabilir.
  • İşlem ardından dudak çok fazla hareket ettirilmemelidir.
  • Aksi ifade edilmedikçe işlem bölgesine en az üç gün su değdirmemek gerekir.

 Bıyık Ekimi İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Bıyık ekimi işleminden sonra işlemin uygulandığı bölgeye bandaj yapılır. Bu bandaj ortalama üç gün işlemin yaptırıldığı bölgede kalır. Bandaj açıldıktan sonra da ekim işlemi tam anlamı ile iyileşmiş olmaz. Bıyık ekme işleminin onuncu gününde iyileşmeler görülmeye başlanır. Kişisel farklılıklar olmakla birlikte ortalama iki hafta içerisinde tam olarak iyileşir.

Ancak çeşitli dökülmelerin yaşanması normaldir. Özetle bıyık ekimi iyileşme süreci ne kadar sürer diye bakacak olursak işlemin etkisinin geçme süresi iki haftadır. Fakat tam sonuç almak için altı ila on iki ay arasında beklemek gerekir.

 Bıyık Ekim Sonuçları Ne Kadar Başarılıdır?

Bıyık ekim operasyonlarında başarı oranları oldukça yüksektir. Genellikle tek bir işlemle mükemmel sonuçlara ulaşmak mümkündür. Ancak bazı durumlarda birkaç uygulama gerebilir. Bıyık ekim nedir diye bakıldığında da bu durum karşınıza çıkacaktır. Örneğin hiçbir kök kılı bulunmayan köşeler için bıyık ekim işlemi 8-9 ay ara ile iki ya da üç seans uygulanır. Bıyık ekim sonuçları ne kadar başarılıdır konusunun araştırılma sonuçlarında olumlu dönüşler oldukça fazladır.

Bıyık Ekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bıyık ekimi yapmak yüksek derecede bilgi birikimine sahip olmayı gerektirir. Bıyık ekiminin yapılmasının başlıca nedeni köseliktir. Hiç sakal ve bıyık kökü olmayan kişilere çeşitli ilaçların uygulanması sonuç vermeyecektir. Bu nedenle bıyık ekimi yöntemine başvurmak gerekecektir. Bu yöntemi denemeyi düşünen kişiler bıyık ekimi fiyatları nasıl belirlenir konusunu da merak ederler.

Bazı insanlar bıyıklarının seyrek olmasından yakınırlar. Belirli miktarda bıyık vardır ama yeterli değildir. Böyle durumlarda da ekme yöntemi uygulanır. Çünkü kıl kökü olmayan yerde ilaç veya krem tedavisiyle bıyık çıkmasını beklemek anlamsızdır. En doğru tercih ekme işlemi olacaktır.

Çeşitli operasyonlar sonucunda yüzde kalan ameliyat izlerinde de bıyık çıkmaması durumu gözlenebilir. Böyle bir durumda da en iyi çözüm bıyık ektirmek olacaktır. Ayrıca saç kıran olarak bilinen rahatsızlık nedeniyle bıyık çıkmayan bölgeye yine bıyık ekme işlemi uygulamak doğru bir karardır.

Görüldüğü gibi birden fazla nedenle bıyık ekme işlemi uygulanabilir. Bütün bu işlemler kişiden kişiye fark göstereceği gibi maliyet üzerinde de oynamalara neden olur. En doğru bilgiyi almak için bıyık ekim merkezleriyle görüşerek önce muayene olmak gerekir. Genellikle fiyatlandırma ihtiyaç duyulan kök ekimi sayısına göre belirlenir.

İşlemi yaptıracağınız yere bağlı olarak değişen fiyatlar aynı zaman da istenilen miktardaki kıl köküne bağlı olarak değişir. Aynı zamanda bu işlemin fiyatı uygulanacağı merkez ve uzman kişiler tarafından da değişebilmektedir. Fiyat bilgisi verilmeden önce kişinin bıyık bölgesi ve kökler için bir analiz yapılmaktadır. Bu analiz doğrultusunda ekim yapılacak alana ne kadar kök uygulanacağı belirlenmektedir. Kök sayısı da bıyık ekim fiyatını etkileyen en önemli etken olacaktır. Buradan sonra ise uygulamanın yapılacağı merkez, bu merkezin bulunduğu konum nedeniyle de fiyatlarda değişime sebep olmaktadır. Saç ve sakal ekimi olan merkezlerin hemen hemen hepsinde bıyık ekim işlemi yapılmaktadır. Bu uygulamaları gerçekleştiren merkezlerden işleme karar verdikten sonra fiyat bilgisi isteyebilirsiniz.

Bıyık Ekimi İstanbul

Dudak üstündeki kılları çıkmayan veya seyrek kıllarını çoğaltmak isteyen kişilerin üst dudak bölgesine saç kıllarının alınarak eklenmesi işlemine bıyık ekimi tedavisi adı verilmektedir. Bu işleminde FUE adı verilen bir yöntem kullanılır. Bu yöntemde lokal anestezinden sonra 2-3 saatlik mikro cerrahi işlemi uygulanır. İşlemden sonra ise tamamen ağrısız ve acısı olmayan bir dikiş işlemi uygulanır. Ekim yaptırmak isteyen kişi saçının hangi bölgesinden ve ne kadar kıl kökü alınacağına kendisi karar verir. Alınan saç kökleri ise 0,7 mm’ye kadar ekim yapabilen aletler yardımıyla kişinin üst dudak bölgesine eklenir.

En İyi Bıyık Ekim Merkezi

Bıyık ekim işlemi çok incelik ve ustalık gerektiren bir iş olduğundan dolayı bu konuda iyi bir araştırma yapılması gerekir. Bıyık ekimi İstanbul’da birçok yerde yapılmaktadır. İşlemler uzman kişiler tarafından ve hijyenik bir şekilde yapılır. İşlemin uygulanacağı alan yüz bölgesi olduğu için bu titiz bir çalışma gerektirir. Bu nedenle uygulama alanını da öncesinde görmek daha sonra yaşanacak bir enfeksiyonun önüne geçebilir. Karar verirken oldukça dikkatli ve özenli davranmak gerekmektedir.

Bıyık Ekimi Ne Kadar?

Bıyık ekim işlemi de saç ekim işlemi gibi kişiden kişiye göre ve ihtiyaca göre artmakta ya da azalmaktadır. İşlem öncesinde net bir fiyat söylemek mümkün olmayacaktır. İşleme karar verdikten sonra yapılacak olan analizler sonucunda ve ihtiyaç olan kök sayısına göre fiyatta artış olmaktadır. Yine de kesin bir sonuç olmasından dolayı fiyatına karşılık değen bir işlemdir. Bu işlemde şehirler içinde fiyat farklılıkları olmaktadır. İstanbul bu işlem için oldukça fazla seçenek bulunan şehirler arasında yer almaktadır. İşleme karar verdikten ve analizler yapıldıktan sonra fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

  1. https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-4-431-99659-0_48
  2. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1744-6155.2008.00173.x
  3. https://link.springer.com/chapter/10.1007/978-4-431-99659-0_47

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al