Yüz Mezoterapisi


Yüz mezoterapisi bir diğer adıyla Mezolifting cildin ihtiyaç duyduğu ve eksikliğini hissettiği vitamin, protein, mineral ve kolajen karışımının deri altına enjekte edilme işlemidir. Benzeri olan pek çok uygulama ile kıyaslandığında onlara göre etkisi daha gözle görülür ve bu konuda başarılıdır. Son dönemlerde popüler olmasında da bu başarısının katkısı oldukça fazladır. Sorun yaratan kısma direkt olan enjekte edilen bu karışım sayesinde istenilen cilt sonucuna rahatlıkla ulaşılmaktadır. Alın, yanaklar, göz çevresi, burun etrafı, çene, boyun ve gıdı bölgesine bu işlem rahatlıkla uygulanmaktadır.

Yüz Mezoterapi Nedir

Cilt yaşlanması, ciltte sarkma, yağlanma, renk dengesizlikleri, deride oluşan mat – soluk görüntü ve dış faktörlerden kaynaklı olarak oluşabilecek sorunları ortadan kaldırmak için uygulanan bir işlemdir. Deri altına bir enjeksiyon yardımıyla vitamin ve mineraller enjekte edilmektedir. İğne ile yapılması nedeniyle hafif bir batma hissi oluşturmakta olup öncesinde uygulanan krem sayesinde daha fazla bir acı hissedilmemektedir. Mezoterapi işlemine başlanmadan önce yüz üzerinde derin bir temizlikte yapılmaktadır. Yüz temizleme jelleri ile bu temizleme işlemi yapılmaktadır. Söz konusu hassas bir bölge olması nedeniyle hijyen önemli bir adım olmaktadır. Bu nedenle de işlemin uygulanacağı merkezin temizliği oldukça önemlidir. Karar aşamasında bu duruma da dikkat edilmelidir.

Yüz Mezo Terapi

Yalnızca ortaya sorunlar çıktığında bu işlemi tercih etmeniz gerekmez. Cildinizin bakımını için de yüzünüze mezoterapi uygulamasını tercih edebilirsiniz. Özellikle yaşlanma karşıtı olarak cildinizi koruyabilirsiniz. En fazla 5 seans olarak alınan bu işlem sonrasında en az 10 gün ara vermelisiniz. Ara vermeden uygulanan işlem sonrasında istenilmeyen durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz ve yüzünüz de hasarlara yol açabilirsiniz. En makul olan süre bu durumda 15 gün olarak belirlenmiştir. Seansların aralığını da ayda 1 olarak başlatabilirsiniz. İşlemler ilerledikçe aralığı açabilir ya da en başından 2 ay aralıklarla da uygulamayı yaptırabilirsiniz. Düzenli olarak yapılan bir uygulama haline geldiğinde işlem öncesi ve sonrası gözle görülür bir fark ortaya çıkacaktır.

Yüz Mezoterapi Ücreti

Mezoterapi ücretleri uygulama yapacak olan uzman kişi, uygulamanın yapılacağı merkez durumlarına göre ortalama fiyatları belirlenmektedir. Bu durumların haricinde kişinin ihtiyacı olan mezoterapi seanslarına göre ve cilt tipine yapılacak olan işlem düzeyine göre de farklılık göstermektedir. Sabit bir ücretten ziyade farklılık gösteren fiyatlar ile karşılaşılabilir. Bu durumda öncelikle klinikte muayene yapılmalıdır. Uzman hekimler tarafından belirlenen sorun ve soruna yönelik adımlardan sonra fiyat net olarak belirlenebilmektedir.

Yüz Mezoterapi Fiyatları 2019

Enjekte edilen karışım içerisinde A, B1, B2, B3, B5, B6 ve C vitaminleri kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra amino asitler, nükleik asitleri, selenyum ve magnezyum da yüz mezoterapi uygulamasında kullanılmaktadır. Yüzün ihtiyacı olan her şeyi karşılayan bu işlemde fiyatlar ise pek çok nedenle değişkenlik gösterebilmektedir. Seans, ihtiyaç ve merkeze göre mezoterapi fiyatları için araştırma yapmanız gerekmektedir.

Yüz Mezoterapisi Faydaları

Mezoterapi uygulamasının bu kadar ilgi görmesinin sebebi de normal şartlarda ilaçların ister ağız yoluyla ister enjekte yöntemiyle direkt olarak ulaşmamasındandır. Uygulama ile ise tam aksi istenilen bölgede istenilen eksiklikler giderilmektedir. Mezoterapinin faydaları da direkt olarak burada ortaya çıkıyor. Bu işlem saç derisine uygulandığında da bu sonucu vermektedir. Deri üzerine sürülen etkili kremlerin dahi sınırlarının olduğu düşünüldüğünde bu uygulama ile yüz ihtiyacı olan her şeye kavuşmuş oluyor. Direkt olarak istenilen alana enjekte edilmesiyle sonucunda güzel ve sorunsuz bir yüz elde ediliyor.

Kaynakça:

  1. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1524-4725.2006.32353.x
  2. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/j.1365-4632.2011.05184.x
  3. https://link.springer.com/article/10.1007/s13555-012-0018-2

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al