Roller Uygulaması


Cilt sorunlarına neden olan birden fazla neden vardır. Günlük hayatta yaşanılan stres, yeme ve içme durumundan kaynaklı olan vitamin eksiklikleri gibi sebepler ciltte oluşan sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunların önüne geçmek için yüzyıllardır pek çok yöntem geliştirilmiştir. Uzak Doğulular tarafından kullanılan dermaroller de bu uygulamalardan en çok ilgi görenlerden bir tanesidir. Silindir şekline sahip olan ve üzerinde küçük iğneler bulunan bir alet ile bu uygulama gerçekleştirilmektedir. İğneler, cilt üzerinde bir uyarma etkisi yaratmaktadır.  Cilt üzerinde iğneler sayesinde açılmış olan mikro kanallar nedeniyle bu işlem sonrasında kullanılan bakım ürünlerinin etkisi artmaktadır.

Roller Uygulaması Nedir?

Cilt üzerinde kanallar açmak için kullanılan üzerinde küçük iğneler bulunan bir alet ile yapılan işlemdir. Burada esas amaç olan kanalları açma kısmı da devamında kullanılacak olan etken maddelerin etkisini artırmaktadır. Yaşlılık önleme, ciltte herhangi bir nedenle oluşan lekeler, yavaşlamış olan hücreler nedeniyle tercih edilmektedir. Uyarılan cilt devamında yenilenme ve kırışıklarda azalma meydana gelecektir. Kök hücre içeriğine sahip olan cilt maddeleri de bu uygulama sonrasında kullanılmaktadır. Ciltte sarkma, morluk, kilo verme ve alma süreçleri gibi nedenlerle oluşan çatlakların tedavisinde de roller uygulaması akla gelen ilk tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

Dermaroller Uygulaması

Kür halinde uygulanan dermaroller uygulamasında önemli olan ayrıntılar vardır. Bunlardan ilki hijyendir. Bu nedenle temizleme jelleri yardımıyla işleme başlanmadan hemen önce uygulama yapılacak alan temizlenmektedir. Her 5 seanstan sonra minimum 15 günlük bir ara verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde mucize olan bu uygulama cilde zarar verebilmektedir. Bu nedenle sık kullanılması ve seansların artırılması olumsuz sonuçlara neden olacaktır. Başlangıçta 3 ya da 4 seans ile bu uygulamaya başlanabilir. Dermaroller uygulamasının seans aralığı ve sayısı cildin ihtiyacına göre değişebilmektedir. Süreler her cilt için aynı olmamaktadır.

Yüze Roller Uygulaması

Yüze roller uygulaması; göz altı morlukları, yüzde oluşan çukurlar, renk eşitsizlikleri ve akneler nedeniyle oldukça ilgi gören bir işlemdir. Bu uygulama ile oluşan hasarların tamir süreci hızlanır. Bir nevi cildin yenilenmesini hızlandıran bir işlem de denilebilir. Yüz için uygulandığında kan dolaşımını da hızlandırması söz konusudur. Bu durumda da göz etrafında oluşan kırışıklıklar ve göz altı morlukları da yok olmaktadır. Ölü tabakadan tamamen kurtulmak adına atılacak en doğru adım dermaroller olacaktır.

Cilde Roller Uygulaması

Alanında profesyonel bir uzmandan bilgi alındığı takdirde cilt için bu uygulama tercih edilmelidir. Her cilt tipi ve uygulama ihtiyacına göre seanslar ve ilerleme kaydedilmektedir. Özellikle cilt hastalıkları için bu yöntem uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Daha çok yenilenme ve tamir odaklı olmaktadır. Yine cildinize göre ve uygulama alanına göre iğne sayısı değişebilmektedir. Tedavi sonucunda istenilen sonucun elde edilmesi ortalama 12 hafta gibi bir süreye ulaşabilmektedir. Ayda 1 defa uygulanması pek çok uzman tarafından tavsiye edilen seans sayısıdır.

Roller Uygulaması Nasıl Yapılır

Ciltte hangi bölge olduğu fark etmeksizin öncelikle o alanın temizleme jeli ile temizlenmesi gerekmektedir. Temizleme sonrasında tarama işlemine başlanabilir. Bu esnada kullanılmak istenen ek kozmetik ürünleri de yine bir uzman tarafından onaylandığı takdirde kullanılabilir. Tarama işlemi bu adımdan sonra artık başlamaktadır. Tarama esnasında en fazla 6 kez tarama yapılabilir. Önerilen tarama sayısı 5 ile 6 arasında değişebilmektedir. Taramadan sonra ise ihtiyaca göre krem ya da losyon kullanılabilir. Tüm bu işlemler en fazla 20 dakika sürmektedir. Dermaroller seansları sonrasında güneş koruyucu kremleri de kullanmanız gerekmektedir.

Kaynakça:

  1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/pmc2918341/
  2. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0928098708004867
  3. https://journals.lww.com/plasreconsurg/Fulltext/2011/06000/A_Prospective_Controlled_Assessment_of.72.aspx

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al