Pasif Jimnastik


Son yıllarda ilgi gören zayıflama yöntemlerinden bir tanesi olan pasif jimnastik, bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer almaktadır. Bölgesel zayıflama sağlaması nedeniyle ön plana çıkmış olsa da selülitlerin giderilmesi, vücutta oluşmuş olan şekil bozukluklarının düzeltilmesi ve saç çıkarma etkisiyle de tercih edilmektedir. Vücut içinde çalışan kasların yanı sıra aktif olmayan yani çalışmayan kaslar da bulunmaktadır. Bu uygulama da tam olarak bu noktada devreye girmekte olan başarılı bir işlem olmaktadır. Radyo dalgaları ile vücudunuzda çalışmayan kasların hareketlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede hızlı bir şekilde öncelikle sıkılaşmayı sağlamaktadır. Kilo kaybını da net bir şekilde görmek istediğiniz takdirde bir diyet ile desteklemeniz gerekmektedir.

Pasif Jimnastik Nedir?

Günümüzde insanların giderek pasif bir yaşam biçimine geçmesi ve daha az hareket etmesi sonucunda çok daha fazla hastalıklar ortaya çıkmıştır. Farklı kas gruplarının çalıştırılmasına yönelik olarak uygulanan pasif jimnastik böyle durumlarda tercih edilebilecek önemli yöntemler arasındadır. Pasif jimnastik nedir diye merak edenler için konuya ilişkin olarak detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Pasif jimnastik standart spor çalışmaları ile çalıştırılmayan ve daha pasif durumda olan kasların çalıştırılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen bir çeşit uygulamadır. Bu uygulamada kişilere radyoaktif dalgalar verilir ve o bölgedeki pasif halde bulunan kasların çalışması sağlanır. İşleme ilişkin olarak bilinmesi gereken daha birçok önemli detay vardır. Bunlar hakkında da sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Pasif Jimnastik Nasıl Yapılır?

Pasif jimnastik nasıl uygulanır konusunda detaylı bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

 • Öncelikle kişilerin problemli bölgeleri tespit edilir. Sonrasında bu bölgelere pedler yerleştirilir.
 • Pedlerin yerleştirildiği bölgelere düşük voltajlı olacak şekilde elektrik dalgaları verilir. Bu dalgalar kişilere zarar vermeyecek ölçütlere sahiptir.
 • Bu işlem sırasında vücudun farklı bölgelerine rahatlıkla aynı anda elektrik dalgası verilir ve aynı anda birçok bölgenin çalışması sağlanır.
 • İşlem için uygun ayar kişiye öre belirlenir ve buna göre uygulama yapılır.

Kimler Pasif Jimnastik Yapabilir?

Kimler pasif jimnastik yağabilir diye merak edenler için yine konuya ilişkin olarak detaylı bilgi vermek istiyoruz. Aslında bu konu pasif jimnastik nedir sorusu kadar önemli ve kişiler tarafından merak edilen bir konu olmaktadır. Pasif jimnastik yalnızca hamilelere, kalpte pili olanlara ve regl dönemindeki kadınlara uygulanmamaktadır. Bunların dışında isteyen herkes bu işlemi uygulatabilmektedir. Yani herhangi bir koşul veya işlemi engelleyen bir durum söz konusu değildir.

Pasif Jimnastik Haftada Kaç Seans Olmalı?

Pasif jimnastik bir kere uygulanarak etkili sonuçlar elde edilen bir işlem değildir. Öncelikle kişilerin bunu bilmesi ve buna göre tek seansta mucizeler beklememesi gerekir. Bunun yanında kaç seansta etkili sonuçlar alınacağı da kişiden kişiye biraz değişen bir durumdur. Tabi herkeste etkili sonuçların gözlemlenebilmesi için bir alt ve üst sınır vardır. Pasif jimnastik haftada kaç seans olmalı merak edenler için detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Pasif jimnastik uygulamasından etkili sonuçlar elde etmek için sabırlı olmanız ve seansları düzenli olarak gerçekleştirmeniz gerekir. Genel olarak bu konuda hizmet veren kişiler bu işlem için 15 seanslık bir paket seçeneği sunuyor. Bu işlemden fayda alınması için iyi bir seans süresini kapsıyor. 15 seanslık paketlerde kişilere her hafta ortalama 2 ila 3 seans uygulama gerçekleştiriliyor. Bu uygulama sıkılıkları kişilerin durumuna göre değişiyor. İşlemi yapacak olan kişi sizler için en uygun seansları belirliyor.

Pasif jimnastik Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Pasif jimnastik ile ilgili olarak merak edilen önemli konular arasında faydaları ve zararları vardır. Pasif jimnastik faydaları ve zararları nelerdir merak edenler için bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle faydaları hakkında bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

 • Pasif jimnastik ile genel olarak fazla kilosu olmayan ancak bölgesel olarak sorun yaşayan kişiler istedikleri vücuda rahatlıkla kavuşabilmektedir.
 • Pasif jimnastiğin önemli faydalarından biri zayıflamaya yardımcı olmasıdır.
 • Zayıflamanın yanı sıra vücutta pasif haldeki kas gruplarını çalıştırdığından ötürü kişiler çok daha zinde ve dinç hisseder.
 • İşlem yapıldıktan sonra bu durumun kişilere herhangi bir zararı olmaz ve aynı şekilde hayatlarına devam ederler.

Faydalarından bahsettikten sonra işleme ilişkin olarak merak edilen bir diğer soruyu cevaplamak istiyoruz. Bu soru işlemin herhangi bir zararı veya riski olup olmadığı konusudur. Pasif jimnastik işleminin zararları veya riskleri genel olarak şöyle olmaktadır;

 • Pasif jimnastik işlemi yaptıracak olan kişilerin sahip olduğu yanlış bir algı vardır. Bu yanlış algı hiçbir şey yapmadan bu işlem ile zayıflamak ve sağlıklı olmaktır. Bu ne yazık ki mümkün değildir. Bu işlem ile yalnızca bölgesel olarak kilo kaybı mümkündür. Yani eğer sağlıksız beslenip bu işlem ile kilo vermeyi hayal ediyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Bunun dışında işlemin bilinen herhangi bir zararı ve yan etkisi bulunmamaktadır. Tabi işlemi yapacak olan kişilerin güvenilir ve bu alanda uzman olması önemlidir. Bu durum tüm işlemler için geçerlidir.

Elektroterapi İle Zayıflama

Kasları çalıştıran bu işlem sonucunda normal şartlarda spor yapıldığında oluşan kas ağrıları olmaz. Zayıflamanın yanı sıra aynı zamanda sarkmaları da önleyebilir ve sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Uygulama alanlarında net bir sınırlama yoktur. Fazla yağ dokusunun olduğu ve ihtiyaç duyulan her alana uygulanabilir. Ancak bu işlemi herhangi bir yerde yaptırmanız hem vakit hem de maddi kayıplara neden olabilir. Bu nedenle uygulamanın yapılacağı alan konusunda titiz bir araştırma yapmanız ve alanında uzman olan kişilerden yardım almanız gerekmektedir.

Pasif Jimnastik Merkezleri İstanbul

Bu uygulama her ne kadar saç çıkarma ve selülit giderme işlemlerine çare olsa da daha çok bölgesel zayıflama ihtiyacı duyanların ilgi gösterdiği bir uygulamadır. Arzu edilen ya da problem olduğu düşünülen bölgeye pedler bağlanmaktadır. Pedler üzerinden iletilen düşük voltajlı elektrik ile bu bölgede çalışmayan ya da duraklamış kasların çalışması sağlanır. Bu işlemin sonucunda vücut büyük bir fiziksel aktivite sonrasında harcanan enerji kadar enerji harcamış olacaktır. Birden fazla bölgede bu uygulamaya ihtiyaç duyulduğunda birden fazla ped ile uygulama yapılmaktadır. Yani aynı seans içerisinde eş zamanlı olarak istediğiniz birden fazla bölgede işlemin uygulanmasını sağlayabilirsiniz.

Seanslar ve seans sayıları kişiye göre değişebilmektedir. Haftada en az 3 seans önerilirken en fazla ise 5 seans uygun görülmektedir. Tek bir seans süresi 30 dakika civarı olmaktadır. Uygulama sonrasında etkinin fark edilme süresi kişiye göre ve vücut yapısına göre değişebilmektedir. Pasif jimnastik seanslarıyla beraber dikkat edilen beslenme durumu, gün içinde gösterilen aktivitelerin yoğunluğu ve metabolizma hızı da süreci etkileyen unsurlar arasındadır. Pasif jimnastik seanslarına başladıktan sonra beslenme konusunda profesyonel kişilerden yardım alabilirsiniz. Beslenmeye dikkat edilmediği durumlarda tüm bu işlemin etkisi değer kaybedecek ve istenilen sonuç alınamayacaktır.

Pasif Jimnastik Fiyat

Pasif jimnastik, zayıflama ve sağlıklı bir şekilde sonuca ulaşmak söz konusu olduğunda ilk tercihler arasında uzun yıllar boyunca yer alacak olan bir uygulamadır. Çoğunlukla kadınlar arasında popülerliğini korumakta olsa da erkekler için de sık tercih edilen yöntem haline gelmiş bulunmaktadır. Bu uygulamada fiyatlar kişiye göre değişebilmektedir. İstenilen bölge sayısı, seans sayısı nedeniyle fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Kişinin istediği sonucu elde etme süresi ve uygulama bölgesinin sayısı da farklı fiyatlara karşılık gelmektedir. Gideceğiniz merkez, uygulamayı yapacak olan kişiye göre de fiyat belirlenmesi yapılmaktadır.

Pasif Jimnastik Seans Fiyatları

Uygulanacak işlemin yanı sıra uygulamanın yapılacağı merkeze göre de fiyatlar değişebilmektedir. Seans olarak da ücretlendirme talep edebilirsiniz. Maliyetinin yüksekliği göz ardı edilirse evde kullanım için de bu alanda eğitiminiz olduğu takdirde pasif jimnastik cihazını ev içinde de kullanabilirsiniz. Ancak bu durum oldukça maliyetli olacaktır. Bu nedenle bu hizmeti uzmanların denetiminde klinik ortamında almak için şimdi randevu alabilir, hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Kaynakça:

 1. https://cifi2d.fade.up.pt/files/scgym722015article-6.pdf
 2. https://ieeexplore.ieee.org/abstract/document/4434298/
 3. http://www.academia.edu/download/46442572/Toward_a_new_approach_for_passive_safety20160613-10139-1efrlzc.pdf

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al