İp Askı


Güzel görünme arzusu, herkeste var olan bir istektir. Yalnızca başkalarına güzel görünmek değil, aynaya baktığında kişinin kendisini iyi hissetmesi, çekici bulması, rahatsız olduğu yön ve bölgelerinden kurtulması da güzellik açısından oldukça önemlidir. Bireylerin sürekli olarak güzel görünme arzusu, aynaya baktıklarında kendilerini iyi hissetme istekleri bu alanda yapılan gelişmelerin de artmasını sağlamaktadır. Günümüzde, güzelleşmek amacı ile üstelik ameliyatsız ve zahmetsiz birden fazla operasyonun uygulanmasının temel nedeni de budur. Bu uygulamaların başında da threadlift, Türkçedeki karşılığı ile İp Askı uygulaması gelmektedir.

İp Askı Nedir?

İp Askı uygulaması, yaşlanmanın en belirgin unsurlarından biri olan kırışıklıkların tedavisinde kullanılan, yüzü gerdirmeye yardımcı olan bir yöntemdir. Bu yöntem ile bireyler ameliyatsız bir şekilde yüzlerini gerdirebileceklerdir. Yaşla birlikte genleşen be sıkılığını yitiren cilt dokusunun, sıkılaşması için bir çeşit lif yapısı oluşturulan bu sistemde, cildin sarma eğilimi uzun vadeli olarak azaltılabilir. İp olarak tanımlanan yapının cildi sıkılaştırma fonksiyonu da bulunduğundan bu yöntem uzun vadeli bir çözüm olarak tanımlanır. Yöntemde ağır cerrahi süreçler söz konusu olmayıp, iyileşme süreci son derece hızlıdır. Bu süreçte hastanın nekahati için ciddi bir süreç söz konusu olmadığından, komplikasyonu yok denecek kadar düşük olan bir uygulama olduğu söylenebilir.

İp Askı Uygulaması

İp askı uygulamasında, çok ince ve özel iğneler içerisine yerleştirilmiş PDO cilde aktarılmaktadır. PDO, yani polidioksanon, ip gibi bir yapıya sahiptir ve cilt içerisinde müthiş bir gerginliğe sebep olmaktadır. Bu da sarkan bölgeler için altın niteliğindedir. Sarkan yerlerde var olan kollagen ve elastin eksikliği, bu madde ile sağlanmaktadır, oluşan gerginlik hissinin asıl sebebi de budur. Doğala özdeş medikal materyal ile gerçekleştirilen bu uygulamanın, uygulama sonrası komplikasyonunun olmayışı veya çok az oluşu nedeniyle hemen herkes tarafından tercih edilebilmesi mümkündür. Ayrıca uygulama sadece yaşlanma etkilerini azaltmak için değil, herhangi bir şekilde oluşan deformasyonların azaltılması için kullanılabildiğinden herhangi bir yaş sınırlaması da yoktur.

İp Askı Kaş Kaldırma

İp askı yöntemi, sarkan yerlerde uygulandığı mantık ile kaş kaldırmada da kullanılmaktadır. Cerrahi müdahale yapılmasını istemeyen ve bundan korkan bireyler rahatlıkla ip askı yöntemi ile kaş kaldırabilirler. Kısa sürede, ağrısız, ameliyatsız olması ise en belirgin avantajlarındandır. İp Askı kaş kaldırma, yaygın tercih edilen bir uygulamadır, hızlı ve etkili bir operasyon olarak kabul edilir.

İp Askı Yüz Gerdirme

Yüz gerdirme talebi olan, yüzünde stres ve yoğunluğa bağlı sarkmalar olan bireyler, rahatlıkla bu yöntemi kullanabilirler. 2 seneye kadar kalıcı olması, herhangi bir ağrı ve zahmet barındırmaması bu yöntem tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. En yaygın tercih gören uygulama İp Askı yüz gerdirme uygulamasıdır. Yüz ve çevresinde oluşan deformasyonların, hızlı ve etkili bir şekilde azaltılması için en etkili yöntemlerden bir tanesidir.

İp Askı Yüz Germe Fiyatları

Sağlık Bakanlığı onaylı olan merkezlerin, bu gibi cilt tedavi uygulamaları hakkında internet siteleri üzerinden fiyat belirtmeleri yasal değildir. Yasal olmamasına ek doğru da değildir. Doğru ve gerçekçi bir fiyatlandırma sunulabilmesi için, uzmanların tedavi uygulanacak bireyleri görmeleri, tedavi uygulanacak bölge hakkında net bilgi almaları gerekmektedir. Ancak bu gibi unsurlar netleştikten sonra belirlenecek fiyat gerçekçi olabilecektir. İp Askı fiyatları, klinik özelliklerine ve uygulamanın derinline göre farklılık arz edeceğinden kesin ve sabit bir fiyattan söz etmek neredeyse imkansızdır. İp Askı yüz gerdirme fiyatları noktasında bilgi ve fiyat almak için kliniği dilediğiniz zaman arayabilir, randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Kaynakça:

  1. https://www.esaim-proc.org/articles/proc/pdf/2002/02/lenoir.pdf
  2. https://science.sciencemag.org/content/343/6173/868.short
  3. https://jeb.biologists.org/content/209/10/1996.short

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al