Cilt Bakımı


Kadın ya da erkek Her yetişkin bireyde cilt kendini 28-30 gün aralığında yenilemektedir. Bunun sonucunda ortaya ölü hücreler çıkmaktadır. Bu ölü hücreler, cilt tarafından yüzeye itilerek cilt yüzeyinde kalın solgun bir tabaka oluşturmaktadır. Öyle ki bu ölü hücreler siyah noktalara da dönüşebilmektedir. Cildin bu ölü hücrelerden arındırılmaması, sivilce, akne ve siyah nokta gibi ciddi cilt problemlerine zemin hazırlamaktadır. Cildi bu ölü hücrelerden arındırmak, bunlar dışındaki cilt problemlerini gidermek ve oluşmakta olanlara engel olmak açısından bireylerin belirli zaman aralıklarında uzmanlara cilt bakımı yaptırmaları gerekmektedir.

Cilt Bakımı Nedir?

Sadece güzel görünmek için değil sağlık içinde gerekli olan ve cilt üzerinde meydana gelebilecek olumsuzlukları ortadan kaldırmak için yapılan her işleme cilt bakımı denir. Sağlıklı bir cilt, ancak iyi bir bakımla mümkündür. Bakımlı olmanın ilk koşulu da temizliktir. Özellikle makyaj temizliği, cilt üzerinde oldukça önemlidir. Cilt bakımı nedir ve nasıl uygulanır bahsedecek olursak.

Cildin canlı görüntüsü ve genç kalmasını sağlamak için de cilt bakımı gereklidir. Sorunsuz, pürüzsüz ve parlak cilde sahip olan kişiler düzenli olarak cilt bakımı uygulayan kişiler olarak karşımıza çıkar. Özellikle uykudan önce yapılan bakım oldukça önemlidir. Tüm günün yoğunluğunu giderebilmek için mutlaka bir temizleyici ile cildi temizlemek gerekir. Ayrıca güne başlarken de o günün temposuna hazırlık olarak bakım yapmalı ve güneşe çıkılacağı zaman önlem alınmalıdır. Bütün bunlar cilt bakımının rutinin oluşturur.

Cilt Bakımı Evde Yapılabilir Mi?

Her insan aynaya baktığında ışıl ışıl parlayan, sağlıklı bir cilt görmek ister. Bu görüntünün sağlanması için cilt bakımı şarttır. Ancak gerek kimi zaman maddi imkansızlıklar kimi zaman da yoğun iş temposu nedeniyle cilt bakımı için güzellik salonlarına gitme imkânı bulunulmaz. Bu durumlarda insanların aklına cilt bakımı evde yapılabilir mi sorusu gelir.

Ev içerinde de cilt bakımı yapmak ve güzel bir cilde sahip olmak mümkündür. Bunun ilk aşaması yüz temizliği olarak karşımıza çıkar. Yüz temizliği için çeşitli ürünlerden faydalanmak mümkündür. Temiz bir cilt sonrası iyi bir nemlendirme yapmak da yine cilt bakımınızı evde yapmanıza olanak verir. Çeşitli kozmetik ürünleri kullanarak cilt yüzeyine peeling uygulamak da mümkündür.

Cilt Bakımı Erkeklere Uygulanabilir Mi?

Cilt bakımı belirli bir yaşa ulaşmış her insan için gereklidir. Daha çok kadınlarla ilgili bir durummuş gibi görünse de erkekler için de cilt bakımı yapmak veya yaptırmak oldukça önemlidir. Yoğun çalışma hayatları ve hava kirliliği gibi nedenlerle cilt tabakasında meydana gelen bozulmaları gidermek, cinsiyetten bağımsız bir durumdur. Cilt bakımı erkeklere uygulanabilir mi sorusu çok defa sorulmaz ve bu soruların sonucunda çeşitli güzellik merkezleri erkekler için de hizmet vermeye başlamıştır.

Güzel, parlak ve sağlıklı ciltler hem kadın hem erkek için önemlidir. Kişinin aynada kendine bakması ve güzel cilt görmesi olumlu bir etki meydana getirir. Ciltlerin güzelliği ile özgüven arasında da bağlantı vardır. Bütün bu sebeplerle erkeklerin de cilt bakımı yaptırması gerekir. Özellikle cilt yapısı yağlı olanların cilt temizliğini de rutin olarak kendileri de yapmalıdır. Böylelikle kişi kendini daha mutlu hissedecektir. Cilt bakımı nedir ve nasıl uygulanır konusu bu bakımdan son derece önemlidir.

Kadınlara oranla daha az olsa da birçok erkek de düzenli olarak uzmanlara cilt bakımı yaptırmaya özen göstermektedir. Bu, oldukça doğal bir durumdur. Cildin akneye meyilli olması, siyah noktaların yoğun olması, cildin aşırı yağlı ya da aşırı kuru olması gibi durumlar erkekleri cilt bakımına iten ana nedenlerdir. Cilt Bakımı erkek için de en az kadın için olduğu kadar önemlidir. Günümüz şehir yaşantısında beylerin de en az hanımlar ciltlerine dikkat etmeleri gereklidir ki, bu yönde beylete özel uygulamalar sunulmaktadır.

İstanbul Cilt Bakım Merkezleri

İstanbul, hem büyükşehir olması hem de nüfus yoğunluğunun fazla olması nedeni ile cilt bakım merkezleri açısından önemli bir yerdir. Yoğunluğun fazla olması, cilt bakımına olan talebin de diğer şehirlere oranla fazla olmasını sağlayacak, güzellik merkezlerinin sayısı da buna bağlı olarak artacaktır. İstanbul Cilt Bakımı merkezleri içerisinde doğru bir seçim yaparak, etkili sonuçlar elde etmek için; tercih edeceğiniz kliniğin referanslarını inceleyebilirsiniz. Kliniklerin, donatıları ve personel yapılanma biçimleri de size bu noktada bilgi verecektir. Alan uzmanı personellerin görev aldığı merkezler, sizin için en etkili çözümleri sunacaktır ki, bu konuda asgari şartların belirlendiği yasal sınırlamalar da söz konusudur.

Birden fazla cilt tipi mevcuttur. Kuru cilt, gözeneklerin tıkalı ve kapalı olduğu, pul pul ve mat görünen bir cilt iken, yağlı cilt buna oranla gözeneklerin daha açık olduğu, açık olan gözeneklerin içlerinin dolu olduğu bir cilt tipidir. Bu cilt tiplerinin her biri için en uygun olan cilt bakım yönteminin seçilmesi de anca uzmanlar tarafından yapıldığında doğru olacaktır. Cilt Bakımı İstanbul hizmetlerinden hemen faydalanmak için hemen klinik ile iletişime geçebilir, fiyatları ve uygulamaların detaylarını öğrenebilirsiniz. Cildinizle ilgili her konuda size uzman desteği, nitelikli klinikler sunmaktadır.

Cilt Bakımı Fiyatları

Cilt bakımı fiyatları, cildinizin durumuna, firmanın hizmet kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Uzman kişiler tarafından yapılan cilt bakımı fiyatları yaklaşık olarak 150 TL civarından başlarken, güzellik merkezleri bu fiyat başlangıcını daha düşük tutmaktadır. 50 TL civarında başlayan güzellik merkezi cilt bakım fiyatları, hizmetin yoğunluğuna ve cildinizin durumuna göre 400-450 TL civarına bile çıkabilmektedir. Cilt Bakımı hakkında verdiğimiz referans değerlerin zaman içerisinde değişebileceğini lütfen unutmayınız. Ayrıca bu değerler, yapılacak bakımından detaylarına göre çok büyük farklılıklar da gösterebilirler. Bu nedenle, fiyat almak için klinikle iletişime geçmeniz çok daha doğru olacaktır.

Cilt Bakımı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Cilt bakım süreçleri kişiler arasında farklılık gösterir. Özellikle medikal bir cilt bakım uygulaması yapılmadan önce cilt analizi uygulanır ve alınan sonuçlar değerlendirilir. Cildin ihtiyaçları belirlendikten sonra yapılacak işlem seçilir. Cilt bakımı fiyatları nasıl belirlenir sorusuna verilecek bazı cevaplar şunlardır:

  • Uygulanacak farklı farklı yöntemler vardır. Her yöntemin fiyatı kendine özgü belirlenir.
  • Kişilerim cilt ihtiyaçlarına göre farklı malzemeler kullanılır. Kullanılan her solüsyon veya vitamin farklı ücretlerde olacağı için cilt bakımı için de net bir fiyat söylenemez.
  • Yapılacak olan cilt bakımı uygulamasının kaç seans olacağı da yine fiyat üzerinde değişmelere neden olacaktır.
  • Kullanılan ürünlerin kalitesi de fiyat farklılığına neden olur.

Güzelliğin yansıtıcısı olan ve çok büyük önem arz eden cildin bakımı için fiyatından önce kalitesi araştırılmalıdır. Ayrıca güzellik merkezlerinde uygulanan cilt bakımlarında eğitim almış kişilerin olmasına dikkat etmek gerekir.

Cilt Bakımı Fırsatları

Cilt Bakımı işlemlerinin maliyetini düşürmek açısından bazı firmaların uyguladıkları politikalar vardır. Birden fazla işlem için paket uygulayan firmalar, müşterileri fırsat kollar hale getirebilmektedir. Cilt Bakımı fırsatları dendiğinde, klinikler tarafından sunulan özel avantajlar akla gelebilir. Paket halinde sunulan çözümler ve belli uygulamalar için sunulan fiyat indirimleri, özel fırsatlar olarak değerlendirilebilir. Bu noktada kliniği web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden takip ederek, güncel fırsatları anında öğrenebilirsiniz.

Cilt Bakımı İstanbul Fırsatlarına Nasıl Ulaşabilirim?

İstanbul, özellikle yoğun iş tempolarının yaşandığı ve hava kirliliğinin yüksek olduğu bir şehrimizdir. Bu nedenle de insanlar sık sık cilt problemiyle karşılaşmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için de cilt bakımına gereken önemi vermek gerekir. Mega kent İstanbul’da birçok farklı kaynakta cilt bakımı sunulmaktadır. Bu kaynaklar çeşitli zamanlarda farklı kampanyalar uygular.

Cilt bakımı İstanbul fırsatlarına nasıl ulaşabilirim sorusu sık sık gündeme gelmektedir. Bu kampanya ve fırsatlar çeşitli kanallarla duyurulur. Örneğin bir radyo programında veya internet sitelerinde cilt bakımı fırsatı yakalanabileceği gibi sosyal medyalarda da denk gelmek mümkündür. Cilt bakımı İstanbul fırsatlarını kaçırmamak için özellikle bilinen marka ve firmaları yakından takip etmek de faydalı bir yöntem olacaktır.

Kaynakça:

  1. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S003139550570239X
  2. https://www.ingentaconnect.com/content/mjl/adv/2013/00000093/00000003/art00002
  3. https://jamanetwork.com/journals/jamadermatology/article-abstract/548878

Adres: Ulus, Ahmet Adnan Saygun Cd. No:69B, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al