Aqua Peeling


Hayatın akışı esnasında cilt her gün detaylı bir temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Tozlar, hava şartları, kötü kokulardan kaynaklı olarak cildimize yapışan partiküller gibi pek çok nedenden ötürü cilt basit bir şekilde kirlenir. Cilt kirliliği devamında cilt üzerinde oluşabilecek akne, siyah nokta, yağlanma ve en önemlisi de yaşlılığı getirmektedir. Aqua peeling de bu noktada devreye giren bir cihazdır. Yaklaşık 15 dakika civarında bir süre içinde cilt için gerekli olan derin temizliği sağlamaktadır. Cilt için özel olarak tasarlanmış olan bu cihaz normal şartlarda olmayacak kadar derin bir temizlik sağlamaktadır.

Aqua Peeling Nedir?

Aqua peeling, alanında uzman kişiler tarafından kullanılan bir cihaz yardımıyla cildi derin bir şekilde temizleme işlemidir. Cilt temizliği hem estetik yönünden hem de sağlık açısından fazlasıyla önemlidir. Genellikle kadınlar sık sık bu yönteme başvurmaktadır. Özellikle bakımın neden olduğu kırışık azaltma, ölü hücrelerden arındırma, siyah noktaları temizleme ve geriye kalan tüm yabancı maddeleri ciltten arındırma işlemleri nedeniyle ilgi görmektedir. Bir nevi cilt dezenfeksiyonu da denilebilir.  Tek seferde temizleme, peeling, ekstraksiyon, hidrasyon ve antioksidan etkisinin yanı sıra bu peeling işleminde enjektörün olmaması da tercih edilmektedir.

Aqua Peeling Cilt Bakımı

Daha sağlıklı ve kusursuz bir cilt için aqua peeling uygulaması tercih edilmektedir. Ölü hücrelerin giderilmesi ve cilt gözeneklerinin açılması konusunda net çözümünden dolayı son derece etkili bir sistemdir. Cildin alt katmalarında oluşan ya da oluşmak üzere olan sorunların önlenmesinde yardımcı olmaktadır. Basınç ve vakum etkisi ile cildin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlamaktadır. Peeling sonrasında cilt nemlilikte kazanacaktır. Aqua peeling cihazındaki başlığı ve solüsyonlar sayesinde cildi yumuşatır. Bu işlem, cilt soyma uygulaması olarak da anılmaktadır.

Peeling Erkek

Cilt bakımı çoğu zaman kadınlar tarafından tercih ediliyor gibi görünüyor ancak erkekler tarafından da aqua peeling ilgi gören bir uygulamadır. Akne, siyah nokta, kırışıklıklar sebebiyle tercih edilmektedir. Sakal ve bıyıklar nedeniyle oluşan sivilceler içinde peeling oldukça fazla ilgi görmektedir. Özellikle peeling işlemi ile cilde kazandırılan yenilenme erkekler için de oldukça önemli bir uygulama çözümüdür. Bu uygulamaların cildin yenilenmesi için son derece etkili olması, kimi beylerin tercihine neden olacaktır. Erkek peeling uygulamaları son zamanlarda yaygınlaşan bir uygulama türü olup, nitelikli kliniklerde başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Aqua Peeling Nasıl Yapılır?

Aqua peeling cilt üzerinde bulunan ve istenmeyen bütün kötü durumların giderilmesi amacı ile uygulanan bir işlemdir. Medikal temizlik şeklinde de düşünülmektedir.

Uygulama sırasında bir cihaz kullanılmaktadır ve bu cihaz ile su basıncı ve vakum gücünden yararlanılır. Bu da işlemi oldukça doğal kılmaktadır.

Uygulama sırasında ilk olarak cildin kapsamlı bir şekilde temizliği yapılır.

Sonrasında ozonlu buhar uygulaması yapılmaktadır.

En son aşamada da aqua peeling cihazı kullanılmaktadır.

Cihaz içerinde solüsyon kullanılır ve bu solüsyonun içeriği kişinin cilt tipine uygun bir şekilde seçilir. Basınç ve vakumun derecesi de yine cildin yapısına göre belirlenmektedir.

Aqua peeing uygulaması sonrasında akne, ergenlikten kalma sivilce lekeleri, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri tamamen ortadan kaldırılmış olur ve herhangi bir nedenle ortaya çıkmış skar dokusunda azalma görülmektedir.

Kişinin ilk seanstan itibaren fark edeceği şekilde cildinde parlama gözlemlenir.

Ölü deriler ciltten uzaklaştırılır ve cildin tazelenmesi sağlanır. Bu sayede ciltte kanlanma miktarı artar ve cilt daha iyi beslenir. Bu da lekelere karşı savaşmada ve cildin parlak ve taze görünmesine neden olur.

İleri yaştaki kişilere uygulandığında cildin kırışıklığını azaltır ve daha genç bir görünüme kavuşmayı sağar.

Ciltte buhar sayesinde gözenekler daha da açılır ve cilt bu sayede daha iyi nefes almaya başlar. Bu da deri sağlığı için çok önemli bir olaydır. Aynı zamanda cildin daha da pürüzsüz görünmesine olanak tanımaktadır.

Aqua Peeling Kaç Seans Yapılır?

Aqua peeling seanslar halinde uygulanan bir işlemdir ve tek seferde tamamlanmamaktadır. Ancak herhangi bir yan etkisi olmadığından zamanı bulunan kişiler için oldukça uygun bir işlemdir.

Aqua peeling seans sayısı kişinin cildindeki ihtiyaca göre farklılık göstermektedir. Toplam seans sayısı herkes için eşit olmadığından net bir sayı vermek de mümkün olmamaktadır.

Kişinin ihtiyacına göre genellikle her ay tek bir seans şeklinde uygulanmaktadır ve ilk seanstan itibaren kişi farkı gözle görülür bir şekilde hisseder.

Her seans üç aşamadan oluşmaktadır ve bu aşamaların toplam uygulama süresi 1 saat kadar zaman almaktadır.

Ek cerrahi operasyon uygulanmadığından işlem daha hızlı bir şekilde ve tamamen doğal olarak uygulanmaktadır.

Seanslar tamamlandığında cilt üzerinde mümkün olduğunca hiçbir iz ve leke kalmaz.

Aqua Peeling Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlem sonrasında ölü hücrelerden cilt arınmış olur. Ölü deri uzaklaştırıldıktan sonra ortaya çıkan taze deri cilt üzerinde bulunan istenmeyen her türlü lekenin gitmesine olanak tanımaktadır.

İşlem sonrasında herhangi kötü bir yan etki görülmemektedir. Bu nedenle ağrı kesici, ödem söktürücü gibi ilaçların kullanımına diğer pek çok uygulamada olduğu gibi gerek duyulmamaktadır.

Aqua peeling uygulaması sonrasında kişisel bakım ürünleri ile nemlendirici kullanımı önerilmektedir. Özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişiler işlemi yaptırmasa bile cildinin nemine dikkat etmelidir.

Bütün hastalarda uygulanan belirgin bir aqua peeling sonrası uygulama bulunmamaktadır. Kişilerin sadece yeni lekelere yol açacak uygulamalardan kaçınmaları önerilmektedir.

Aqua Peeling Zararları Var Mıdır?

Aqua peeling zararları olup olmadığı konusunda konuşmak gerekirse bu işlemin kesinlikle ciddi yan etkilerinin bulunmadığını belirtmek gerekmektedir.

Herhangi bir aşamasında cilde zarar verecek bir uygulama yapılmamaktadır ve işlemde sadece solüsyonlu su buharı ile vakum uygulandığından işlemin doğal olması yan etki oluşmamasının nedeni olarak gösterilebilir.

Yani, işlem sırasında veya sonrasında kızarıklık, yanma, şişlik, akne gibi bir durum oluşmadan kişi uygulamayı yaptırdığını bile kimse anlamadan günlük hayatına devam edebilmektedir.

Aqua Peeling Fiyat

Aqua peeling ileri boyutta bir işlem gerektirmediği için makul fiyatlar karşılığında yapılan bir uygulamadır. Yine de uygulamanın yapılacağı merkeze göre fiyatlarda değişiklikler meydana gelmektedir. Peeling işleminden önce kesin bir fiyat almak isteyenler öncelikle işlemin uygulanmasından önce bilgi almalıdırlar. Cilt tipi ve uygulanacak adımlara göre de fiyatlar farklılık gösterebilirler. Bulunduğunuz şehir, işlemin uygulanacağı merkez ve uzman kişiye göre fiyatlar arasında bir tercih yapabilirsiniz. Aynı zamanda yıl içinde sunulan kampanyaları takip edebilir bu şekilde daha uygun fiyatlara cilt bakımınızı yaptırabilirsiniz.

Peeling her ne kadar basit bir işlem gibi görünüyor olsa da uygulama söz konusu olduğunda belirli kriterleri bulunmaktadır. Cilt bakımı olan aqua peeling işlemi için kişinin 20 yaş üzerinde olması gerekmektedir. Bakımı yaptıracak kimsenin herhangi bir sağlık sorunu, ciltte yara, açık yara, enfeksiyon ve herhangi bir tedaviden dolayı oluşan açık yaralar bulunmamalıdır. Enfeksiyona açık bir durum olduğu için cilt sağlığında sıkıntı olan ve alerjisi olan kişilere de bu işlem uygulanmamaktadır. Bu nedenle öncelikle doktor onayı almak önemlidir. Doktor onayını aldıktan sonra istenilen cilt bakımını yaptırmak mümkündür.

Kaynakça:

  1. http://agris.fao.org/agris-search/search.do?recordID=KR8735225
  2. https://www.earticle.net/Article/A276149
  3. http://www.papersearch.net/thesis/article.asp?key=3710901

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al