Altın İğne Tedavisi


Bu herkesçe bilinen bir unsurdur ki, yaşlanma kaçınılmaz bir sondur. Yaş ilerledikçe ciltte belirli deformasyonların ortaya çıkması da yine aynı şekilde kaçınılmazdır. Ancak günümüzde insan üzerindeki psikolojik koşullar öyle bir hal almışlardır ki, insan yaşının ilerlediğinden daha çabuk yaşlılık komplikasyonları gösterir hale gelmiştir.

Günlük yaşamın stresi, işteki yoğunluk, sürekli bir yerlere koşturma zorunluluğu ve sorumluluklar erken yaşlanmanın, ciltteki erken deformasyonların asıl nedenidir. Bu gibi örnekler o kadar çoktur ki, liste istendiği kadar uzatılabilmektedir. Durum böyle olunca bireyler, sürekli olarak stres ve negatif enerjilerini atabilecekleri aktivitelere, ciltteki deformasyonlar için de sürekli cilt bakımlarına ihtiyaç duyar hale gelmişlerdir. Bu cilt bakım yöntem ve tedavilerinin ilki altın iğne tedavisidir.

Altın İğne Tedavisi Nedir?

Altın iğne tedavisi, çağın getirdiği stres ve yoğunluğa bağlı olarak ciltte oluşan problemlerin giderilmesini sağlayan tedavi yöntemlerinden yalnızca biridir. Çeşitli nedenlerle ciltte oluşan lekeler, sarkmalar, aknelerden geriye kalan iz ve yaralar, bacak ve kollarda hareketsizliğe bağlı oluşan sarkmalar gibi cilt rahatsızlıkları mevcut olan cilt iyileştirme yöntemlerinden en etkili olan altın iğne ile kalıcı bir şekilde onarılmaktadır.

Altın iğne tedavisi, cilt tipine ve hassasiyet durumuna göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle 2 mm olan özel iğnelerin yine özel bir araca cilde uygulanması ile gerçekleştirilir.  Bu şekilde cildin alt tabakalarına çok küçük çaplarda hasar verilerek onarım için bir nevi sinyal gönderilmiş olur.

Altın İğne Uygulaması Fiyatları

Altın iğne fiyatları üzerinde net bir bilgi vermek ne yazık ki hem doğru hem mümkün değildir. Bu tedavinin hangi bölge için ne amaçla kullanıldığı, hangi il ya da ilçede yapıldığı gibi unsurlar bu fiyatlandırma üzerinde etkilidir. Bu sebeple tedavi koşulları netleştirilmeden bir fiyat verilmesi doğru olmayacaktır. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için hekiminize veya kliniğe başvurabilirsiniz. Bu sayede sizin için uygun olan operasyon türüne karar verilecek ve projeksiyonu da yapılarak net bir fiyatlandırma yapılabilecektir. Tabii Altın iğne fiyatları araştırmasını yaparken, tercih edeceğiniz kliniğin, uzmanlığa sahip nitelikli tesislerden bir tanesi olduğundan emin olmanız gerektiğini unutmayın. Asla merdiven alt ruhsatsız kuruluşlarda bu uygulamayı yaptırmamalısınız.

Altın İğne Fiyatları Ne Kadar?

Altın iğne fiyatları üzerinde araştırma yapan bireyler yapması gereken tek şey, işlemi yapacak işyeri ile irtibata geçerek yine “yaklaşık” olacak şekilde bir ücret almak olacaktır. Yukarıda da değindiğimiz gibi uygulama fiyatları, uygulamanın komplikasyonlarına bağlı olarak çok farklı seviyelerde oluşabilir. Bu noktada farklı fiyatlar ortaya çıkabileceği gibi, elbette hekimlerin ve kliniklerin birim fiyatlandırma boyutunda kendi belirledikleri değerler de söz konusudur. Alanında uzman hekimler tarafından hizmet verilmekte olan kliniklerin genel olarak ortalama bir fiyat seviyesinden her zaman söz edilebilir. Sektör ortalamalarının çok altında fiyatlara şüphe ile yaklaşmanız gerektiğini unutmayınız. Zira bu uygulamada donanım faktörü fiyat üzerinde oldukça etkilidir ve bu nedenle belli bir seviyenin altındaki fiyatlandırma, nitelik kaybına işaret ediyor olabilir. 

Altın İğne Tedavisi Ücreti

Tedavi ücreti, tedavi uygulanacak bölgeye göre değişiklik gösterir. Net bilgi için ve ihtiyacınız varsa eğer paketlerden yararlanmak için güzellik merkeziniz ile görüşebilirsiniz. Sizin için hazırlanan prosedür kapsamında en uygun tedavinin ücretini, ancak yapılacak ön değerlendirme neticesinde verebilmek mümkündür. Bu nedenle, net fiyatlandırma için hemen başvuru yapabilir ve kesin fiyatlarla birlikte, prosedür hakkında detaylı bilgi edinmek için randevu alabilirsiniz. 

Altın İğne Tedavisi Nerede Yapılıyor?

Altın iğne tedavileri; uzman hekimler tarafından, bu uygulamayı yapabilmek için yetkilendirilmiş ve ruhsatlandırılmış kliniklerde yapılmaktadır. Tıbbi uygulamaların, yetkilendirilmemiş ortamlarda gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

Kaynakça:

  1. https://www.karger.com/Article/Abstract/354602
  2. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/jocd.12139
  3. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4817464/

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al