Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon, cildin istenmeyen tüylerden tamamen ya da uzun bir süreliğine arındırılması işlemidir. İstenmeyen tüylerin büyük bir problem haline geldiği günümüzde epilasyon, hem erkek hem de kadınlar için oldukça gerekli bir işlemdir. Hayatın tadını kaçıran, sürekli huzursuzluk hissi yaratan istenmeyen tüyler, bu işlem gerekli hale getirmektedir. Lazer, gelişmiş bir medikal uygulamadır. Bu uygulama kapsamında kullanılan araç; hassas özelliklere sahiptir ve belirli şartların söz konusu olmadığı ortamlarda kullanılması yasaktır. Ayrıca, lazer ekipmanların kullanımı da uzmanlık gerektirir ve ehliyete tabidir. Hekimlerin kontrolünde olmayan lazer cihazları ile alınacak hizmetler tehlikelidir ve bu hizmeti bu uzmanlığa sahip olmayan kişilerin vermesi yasaktır. Bu nedenle, Lazer epilasyon hizmetini mutlaka kliniklerden ve uzman hekimlerden almanız gerekir. Aksi halde olumsuzluklarla karşılaşmanız söz konusu olabilir.

Bakanlık yönetmelikleri kapsamında, Lazer cihazlarının şartname koşullarına uygun olması ve kalibrasyonlarının düzenli olarak yapılması gereklidir. Bu durum, kamu idaresi tarafından denetime tabidir. Ancak lisansı bulunmayan işletmelerin bu denetime tabi olmadığını ve risk faktörünün söz konusu olduğunu unutmamak gerekir. Nitelikli cihazlarla, uzman hekimlerin elinden hizmet almak için resmi faaliyet gösteren klinikleri tercih etmeniz gereklidir.

Lazer Epilasyon İstanbul

İstanbul’un büyük bir şehir olması, iş imkanlarının fazla olması yoğunluğun da fazla olmasına neden olmuştur. Bu yoğunluk,  bazen öyle bir hal almaktadır ki, bireyler kişisel bakımları ile bile istedikleri kadar ilgilenemeyecek hale gelmektedir. Bu yoğunlukta tüy almaya yeterli vaktin ayrılamaması İstanbul’da lazer epilasyonun diğer şehirlere oranla gelişmiş olmasının ana nedenidir. Lazer epilasyon İstanbul çevresinde bir çok klinikte verilen bir hizmet olmakla birlikte, hizmeti veren kuruluşun veya uzman hekim muayenehanesinin resmi faaliyet gösterdiğinden emin olmanız gerekir. Bu noktada kliniğimizi güvenle tercih edebilirsiniz. 

Lazer Epilasyon Fiyat

Epilasyon yapmak isteyen bireyleri kararsızlığa düşüren ana neden fiyatlandırmadır. Bireylerin bu alanda yeterli bilgiye sahip olmaması, çoğu internet sitesindeki şişirilmiş fiyatları gerçek sanması gibi nedenler bu kararsızlığın temel nedenidir. Oysa epilasyon talebi olan birey ile görüşülmeden, paket detayları öğrenilmeden, kıl ve kıl kökleri hakkında gerekli araştırmalar yapılmadan bir fiyat verilmesi doğru değildir. Verilmiş olan fiyatlar ise genel anlamı ile verilmiş, yüzeysel fiyatlardır.  Lazer epilasyon fiyat alma noktasında kliniğimize ulaşabilir, ön değerlendirme neticesinde seans sayısına bağlı olarak kesin fiyatlandırmaya erişebilirsiniz. 

Lazer Epilasyon Kadıköy

Lazer epilasyon fiyat ve kalitesi üzerinde etkili olan bir diğer unsur, epilasyon işleminin yapıldığı bölgedir. Bölgede epilasyon yapan yerlerin yoğunluğu, talebin miktarı, bulunan il ya da ilçenin büyüklüğü gibi unsurlar da fiyatlandırmayı etkilemektedir. Kadıköy’de yaşayan bir bireyin yapacağı en doğru işlem, bulunduğu bölgede epilasyon hizmeti veren yerler ile iletişime geçmek veya gidip epilasyon hizmeti veren yeri doğrudan görerek ona göre bilgi almak olacaktır.

Lazer Epilasyon Erkek

Sanılanın aksine epilasyon faaliyetine ihtiyaç duyan bireyler yalnızca kadınlar değildir. İstenmeyen tüylerin ortak bir sorun olduğu hesaba katıldığında, erkeklerin de epilasyon talebinde bulunmaları oldukça normaldir.

Lazer Epilasyon Kampanya

Epilasyon işlemini hem erkek hem kadınlar için hesaplı hale getiren bir diğer unsur, bu alanda uygulanan kampanyalardır. Paketlerin oluşturulması, bazı bölgelerin pakete “hediye” olarak dahil edilmesi bütçe anlamda olumlu sonuç veren unsurlardır. Epilasyon yaptırma istiyorsanız bölge olmak yerine paket satın almanız çok daha hesaplı olacaktır. Lazer epilasyon kampanya bilgilerine ulaşmak için klinik sosyal medya hesapları ve internet sitesini düzenli olarak takip edebilir, en yeni fırsatlardan ilk önce siz haberdar olabilirsiniz. 

Kaynakça:

  1. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S019096220500722X
  2. https://www.auajournals.org/doi/abs/10.1016/S0022-5347%2817%2937937-5
  3. https://www.ingentaconnect.com/content/sesc/tas/2006/00000072/00000006/art00015

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer Epilasyon; Vücutta bulunan kıl köklerine lazer ışınlarının gönderilmesi yöntemiyle kıl köklerinin zayıflatılarak tüylerin azalmasını sağlayan epilasyon işlemine denilmektedir. Lazer Epilasyon son dönemlerde lüks ihtiyaçtan ziyade kadın ve erkeklerde ihtiyaç halini almıştır. Lazer Epilasyonlar sayesinde vücutta belirli seans aralıklarında tüyler azalmakta ve kökleri zamanla yok olabilmektedir.

LAZER EPİLASYON NASIL YAPILMAKTADIR?

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılmaktadır; sorusunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. Lazer epilasyon işlemleri kullanılan cihazlara göre farklılıklar gösterebilmektedir. Lazer epilasyonlarında cihazların uygulama teknikleri de belirgin olmaktadır. Lazer başlıklarının kimi kılları doğrudan yakarken kimi buz başlıkları ile temiz bölgenin altına ışın gönderebilmektedir. Lazer epilasyon yapılmadan önce tüylerin bulunduğu bölge kuru ve temiz olmalıdır. Bu bölgelere lazer jellerinin sürülmesi ile birlikte kıl kökleri üzerinde makine hareketleri kolaylaşabilmektedir.

LAZER EPİLASYON FİYATLARI NE KADARDIR?

Lazer Epilasyon fiyatları ile ilgili tüy köklerinin bitişlerine göre seans ücretleri verilebilmektedir. Güzellik merkezlerinin seans oranları değişiklikler göstermektedir. Lazer Epilasyon Fiyatlarının seans başına en düşük rakamı 90 lira ile 400 lira arasında değişiklik göstermektedir. Fakat bazı güzellik merkezleri kıl köklerinin bitiş hızına göre paket seans programları yapabilmekte ve daha uygun fiyatlar ile tarife oluşturmaktadır.

LAZER EPİLASYON LEKELERİ GEÇİRİR Mİ?

Lazer Epilasyon Lekeleri Geçirir mi? Sorusunun cevabı pek çok estetik uzmanları tarafından verilmiştir. Lazer epilasyon işlemleri cihaz türlerine göre cilt renk tonunu açabilmekte ve aydınlatabilmektedir. Lazer Epilasyonları cilt lekelerini geçirmekte çok fazla tercih edilmemektedir. Cilt rengini açtığı özelliği ise gözle görülebilen bir ayrıcalıktır. Fakat lekeleri geçirme işlemlerinde tercih sıralamaları düşmektedir. 

LAZER EPİLASYONUN DÖVMEYE ZARARI OLUR MU?

Lazer Epilasyonun Dövmeye zararı bulunmamak ile birlikte bazı lazer epilasyonlarında vücutta bulunan dövmenin renginin solmasına neden olduğu görülmüştür. Deri altında yer alan dövme pigmentlerinin lazer ışınları ile kırıldığı ve renk canlılığının solduğu görülmüştür. Lazer epilasyonun dövmeye zararları olarak renk soldurma özelliğinden bahsedilebilir. Bunun dışında vücuda yapılan lazer epilasyonun dövmeye herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

LAZER EPİLASYON YAPTIRILIRKEN DÖVME YAPTIRILIR MI?

Lazer epilasyon yaptırılırken dövme yaptırılması pek çok uzman tarafından önerilmemektedir. Lazer epilasyon sırasında deri altına yayılan ışınların dövme pigmentlerini olumsuz yönde etkiledikleri bilinmektedir. Bu sebeple lazer epilasyon ve dövme işlemlerinin beraber yapılması dövmenin deri altında tutmamasına sebebiyet verebilmektedir.

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al