Buz Lazer Epilasyon


Kadın erkek her insanın en önemli sorunlarından biri istenmeyen tüylerdir. İstenmeyen tüyler sürekli gerginlik yaratan, ağda ile alındığında yoğun acı hissettiren, diğer yöntemlerle de sürekli uğraş gerektiren adeta hayatı kısıtlayıcı bir sorun haline gelmişlerdir. Teknolojinin gelişmesi istenmeyen tüyler alanında da yeni, kalıcı ve az acılı yöntemlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bu yöntemlerden en az acılı ve kalıcı olanı buz lazerdir. Epilasyon uygulamaları içerisinde bir çok çeşit bulunmakla birlikte, son zamanlarda yaygın biçimde bu uygulama tercih edilmekte ve etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Bu uygulama herkes için uygundur ve yan etkileri yok denecek kadar azdır.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz lazer epilasyonun ne olduğunu merak eden için bu işlem şöyle açıklanabilir: Buz Lazer Epilasyon, kıl kökündeki farklı kıl yapılarını hedef alarak bu farklılık ile orantılı dalga boyları ayarlayan ve bu sayede istenmeyen tüylere kesin ve kalıcı çözüm sağlayan bir buz lazer epilasyon türüdür. Buz lazer, diğer lazer epilasyon türlerine göre oldukça avantajlıdır. Bu lazer epilasyon türünü avantajlı hale getiren unsur tek bir atışta çok daha geniş bir yüzey alanını etkiliyor olması ile ilgilidir. Atışların etkilediği yüzey alanlarının geniş olması, seans süresini de diğer lazer epilasyon türlerine göre daha kısa hale getirmektedir.

Buz Lazer Epilasyon İstanbul

Buz lazer, diğer birçok epilasyon türünden farklı olarak her mevsim uygulanabilmektedir. Bu, buz lazerin insanlar tarafından yoğun olarak tercih edilmesinin en büyük nedenidir. Diğer lazer türlerinde ince, açık renkli tüylerin alınmaması gibi durumların oluşabilmesine karşın buz lazer, her kıl ve kıl kökü tipine uygundur.  Buz Lazer Epilasyon İstanbul arayışlarınız için alanda uzman klinikleri tercih ederek, güvenle bu hizmeti alabilir, etkili sonuçlara hemen ulaşabilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon Fiyatları

Diğer epilasyon türlerine olduğu gibi buz lazerde de işlem uygulanacak birey görülmeden bir fiyat verilmesi pek doğru değildir. Bu, müşteri tarafından da firma tarafından da sakıncalı durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Uygulama fiyatları; uygulamanın ne kadar büyük bir alanda gerçekleşeceğine bağlı olarak değişiklik arz eder. Seans sayısı, fiyat üzerinden doğrudan etkilidir.

Buz Lazer Ne Kadar?

Buz lazer, işlem uygulanacak bireyin aldığı pakete, işlemin uygulanacağı bölgeye, işlem yapılacak merkezin kalitesine ve bu gibi birçok nedene bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Eğer buz lazer yaptırmayı düşünen bir birey iseniz, önce kıl ve kök tespiti yaptırmalı, talep ettiğiniz paketi seçmelisiniz ki ona göre ne uygun fiyatlandırmayı alabilesiniz. Buz lazer ne kadar? Yaygın sorulan bir soru olmakla birlikte çok farklı seviyelerde fiyatların ortaya çıkabilmesi muhtemeldir. Özellikle, belli standartlara sahip olmayan ortamlarda verilen hizmetlerin son derece düşük fiyatlar ve niteliklerle veriliyor olması ciddi bir risktir. Bu nedenle tercih yaparken, bu alanda yetkilendirilmiş klinikleri seçmeniz son derece önemlidir.

Buz Lazer Epilasyon Fiyat Listesi

Buz lazer epilasyon fiyatları; uygulamanın yapıldığı merkeze ve uygulamanın detaylarına göre farklılık gösterir. Bu uygulamanın yapılacağı bölgenin yüzey genişliği gibi durumlarla da doğrudan ilişkilidir. Yani kalitatif faktörlerin yanı sıra, kantitatif yani alansal özellikle de Buz Lazer Epilasyon fiyat listesi ile ulaşılacak değerleri değiştirecektir. Gelişmiş teknoloji olan bu uygulamanın, nitelikli makineler tarafından yapılması gerektiğinden, işlemin mutlaka bu donanıma sahip merkezlerde yapılması gerekir. Merkezlerin alan uzmanlığı ve elbette uygulamayı gerçekleştirecek kişinin uzmanlığı, son derece önemlidir. Fiyat alırken, hizmeti alacağınız kliniğin niteliklerine de dikkat etmeniz gerektiğini bu nedenle unutmamanız gerekir.

Kaynakça:

  1. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0190962206008346
  2. http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.564.5483&rep=rep1&type=pdf
  3. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/1096-9101(2000)27:5%3C404::AID-LSM1001%3E3.0.CO;2-S

BUZ LAZER EPİLASYON NEDİR?

Buz Lazer Epilasyon kıl köklerini en etkili ve acısız biçimde azaltan lazer epilasyon çeşididir. Buz lazer epilasyonda başlık biçimi sayesinde acı hissettirmezken aynı zamanda adeta masaj yapılıyormuş hissine kapılmak mümkündür. Buz lazer epilasyonda ışınların üzerinde bulunan buz başlık vücut üzerinde kayganlık sağlamakta ve vücutta yanma uyuşma gibi hisler bırakmamaktadır. Buz lazer epilasyon çeşitleri makinelerine göre farklılık göstermektedir. Bu cihazlarda en çok memnun kalınan modeller Diod buz lazer cihazlarıdır.

BUZ LAZER EPİLASYON NASIL YAPILIR?

Buz lazer Epilasyon cilt tipi ve tonuna göre kategorilere ayrılmaktadır. Öncelikle uygun cilt tipi seçilip ona göre çalışmalar yapılmalıdır. Buz lazer epilasyon yapılmadan bir gün önce vücut tüyleri alınmalı ve epilasyon yapılacak bölgeler tertemiz bırakılmalıdır. Epilasyon yapılmadan önce vücuda ultrason jeli sürülerek buz başlığın kayganlığı sağlanmaktadır. Buz başlığın uygun noktalara ışın göndermesi ile Buz Lazer Epilasyon işlemleri yapılmaktadır.

BUZ LAZER EPİLASYON FİYATLARI NE KADARDIR?

Buz lazer epilasyon fiyatlarını belirleyen en önemli unsur tüy köklerinin hangi sürede biteceği ve yahut azalacağı süre zarfıdır. Buz lazer işleminde ortalama 8 seansa kadar tüy kökleri azalabilmektedir. 8 seanslık ortalama bir tüm vücut buz lazer işleminin fiyatı en düşük 2500 liradan başlamakta ve 8000 liraya kadar çıkabilmektedir. Buz lazer epilasyonlarında tek bölgenin 8 seans ücreti 400 liradan başlamaktadır. 

BUZ LAZER EPİLASYON LEKE YAPAR MI?

Buz lazer epilasyon leke yapmadığı gibi vücutta oluşan eski leke izlerinin rengini açmaktadır. Vücuda yayılan ışınlar vücut rengini belli oranda açma özelliğine sahiptir. Buz lazer epilasyon temiz tüysüz bir vücut üzerinde yapıldığı için yanma kızarıklık ve sivilcelenme gibi faktörlerin oluşması neredeyse imkânsızdır. Bu sebeple buz lazer epilasyon işlemlerinde vücutta leke oluşumu ile karşılanmaz. 

BUZ LAZER EPİLASYONUN AŞAMALARI NELERDİR?

Buz lazer epilasyonunun aşamaları belli noktalarda ayrılmaktadır. En önemli aşaması ise tüylerin alınmadan önce lazer epilasyonuna vücudun hazır olmasıdır. Kadınlarda bu aşama adet döneminden sonra ki 10 gün içerisinde olurken erkeklerde belli bir aşama bulunmamaktadır. Lazer seansından önce mutlaka anajen dönemler göz önüne alınmalı ve bu süreçlere göre işlemlere devam edilmelidir. Bir diğer önemli aşamada tüylerin dökülmeye başlama aşamasıdır. Seans sonrasında günler sonra tüy kökleri kendini bırakarak vücutta dökülmeye başlamaktadır.

BUZ LAZER EPİLASYON ACITIR MI?

Buz lazer epilasyonun acı hissi vücutta küçük bir karıncalanma olması gibidir. Buz lazer epilasyon cihazı vücutta gezinirken masaj ve küçük kaşıma hissi gibi hissiyat vermektedir. Buz lazer epilasyon diğer epilasyon çeşitlerine göre en acısız ve hassas epilasyon biçimidir.

BUZ LAZER EPİLASYONDAN SONRA YAPILMASI GEREKENLER?

Buz lazer epilasyon seansından sonra ilk önce 48 saat lazer epilasyon yapılan bölgeye su değmemesi gerekmektedir. Aynı zamanda işlemin yapıldığı bölgelerde elle temaslar ve sert dokunuşlar yapılması epilasyon işlemi sonucunu olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Buz lazer epilasyon işleminden 3 gün sonra duş esnasında kese yapmak dışarı vuran kıl köklerinin hızlı dökülmesi için sağlıklı olmaktadır.

BUZ LAZER EPİLASYON SONRASI KILLAR NE ZAMAN DÖKÜLMEKTEDİR?

Buz lazer epilasyon sonrası yeni oluşmuş kıl kökleri 3 ile 4 gün arasında yavaş yavaş dökülmeye başlamaktadır. Tüy köklerine uygulanan ışın gönderme uygulaması ile yeni oluşmaya başlayan tüyler kökünden kopmakta ve haftalar içerisinde dökülmektedir. Bu süreç ilerleyen seanslarda daha hızlı bir hal alırken tüy köklerinin dökülmesi de vücutta kılların bitmesini gözle görür bir şekilde fark ettirmektedir.

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al