Yüz Dolgu

Dolgu işleminde hastaların şikâyetçi oldukları bölge üzerine emilebilen ve vücuda hiçbir şekilde zararı olmayan bir madde uygulanır ve buradaki istenmeyen bozukluklar giderilir.

Yüz Dolgu Nedir?

Dolgu işleminde başarılı olma oranı oldukça yüksektir. Yani olumsuz bir durumun yaşanması olasılığı çok azdır. Yüz dolgu tedavisinin en çok uygulandığı bölgeler arasında iki kaş arası, alın, göz kenarları, dudak kenarları ve burnun yanından inen kıvrımlar yer almaktadır. Kişilerin özellikle daha çok şikâyetçi oldukları bölgelerden biri iki kaşın arası ve burun kenarındaki kıvrımlardır.

Kaşların çatılması durumunda meydana gelen kırışıklıklar kişinin yaşı ilerledikçe daha çok belirginleşmekte ve bu da ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkarmaktadır. İki kaşın arasına enjekte edilen bu madde ile dolgu tedavisi yapılır ve bu kırışıklıklar sorunsuz bir şekilde giderilir.

Yüz Dolgu Fiyatları

Dolgu işlemi estetikten korkan ya da ameliyat olmak istemeyen, ameliyatsız bir şekilde sorunlarından kurtulmak isteyen kişiler için fazlasıyla uygundur ve kişilerin bu sorunlarını yenmelerini sağlarken diğer bir yandan ise estetiğe karşı daha olumlu bakmalarını sağlar.

Yıpranmış ve yaşlanmış cilt yapılarının genç, diri ve güzel bir görünüme ulaşabilmesi için dolgu işlemi sıklıkla tercih edilir. Bu işlemde kişilerin en çok çekindikleri konu ise işlem sonrası devam eden süreç ve oluşma riski olan enfeksiyonlardır. Bu sebeple uzmanlar; bu operasyonlar için kişilerin estetik ve sağlık merkezlerini tercih etmesinin altını çizerken, daha önce estetik operasyonlarının kalitesini kanıtlamış estetik ve sağlık merkezlerinin tercih edilmesinin de çok önemli olduğu belirtiyorlar.

Yüz dolgu işleminde kişinin isteği doğrultusunda operasyon öncesinde kişilere detaylı bilgiler verilmektedir. Operasyon ve işlemler öncesinde ve sonrasında gerekli hassasiyeti gösteren estetik merkezlerinde estetik işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Yüz Dolgusu Çeşitleri

Dolgu işlemi vücudun birçok yerine uygulanabilmektedir. Genel olarak bilinen yüze ve dudağa uygulanandır. Ancak bilinen aksine vücudun çok çeşitli yerlerine de dolgu işlemi uygulanmakta ve çok iyi ve güzel sonuçlar alınmaktadır.

Dolgunun en yaygın uygulama alanı yüz bölgesidir. Yüzde oluşan kırışıklıklar ve izlerden rahatsız ve şikayetçi olan kişilere uygulanır. Zaman ile yüz şeklinin bozulması ile de tercih edilmektedir. Yüz şekli bozulan kişilerin tekrardan eski  ve istedikleri yüz hatlarına kavuşmaları için de uygulanır ve yüzde başta dudaklar olmak üzere, marionette çizikleri, nazolabial oluklar ve elmacık kemiği bölgesinde görülen problemler için de tercih edilir.

Yüz bölgesinde yukarıda sayılan yerler dışında; şakak bölgesinde görülen çukurlukların düzeltilmesi, burundaki istenmeyen bozuklukların düzeltilmesi, çene ve kaşlarda görülen bozuklukların düzeltilmesinde tercih edilir.

Dolgu estetiği yüz bölgesi haricinde de yapılmaktadır. Bunlardan ikisi bacaklar ve meme bölgesindir. Yüz dolgularından sonra en çok tercih edilen bölgelerdir. Bunların yanı sıra ellerde görülen yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırılması içinde oldukça etkilidir.

Yüz Dolgusu Ne Kadar

Dolgu estetiği kendi alanında gelişirken sentetik ve yarı sentetik dolgu maddeleri kullanılmıştır. Bu maddeler zaman içerisinde kişilerde bazı yan etkiler göstermiştir. Bu sebeple yapılan araştırmalar sonucu vücudun kabul ettiği ve herhangi bir yan etki göstermeyen hyalüronik asit içeren dolgu hayatımız çok güzel bir giriş yapmıştır. Bu dolgunun vücuda herhangi bir zararı yoktur; ancak yine de dolgu yaptıracak kişi kesinlikle uzman hekimlerden destek almalı ve gerekli tetkikleri mutlaka yaptırmalıdır.

Kalıcı Yüz Dolgusu Fiyatları

Dolgu fiyatları kişinin istediği bölgeye göre ve malzemenin kalitesine göre değişmektedir. Bu sebeple uzmanla birebir görüşerek fiyat almak en sağlıklısı olacaktır.

Kaynakça:

  1. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-dolgu-maddeleri-komplikasyonlari-54602.html
  2. http://itudergi.itu.edu.tr/index.php/itudergisi_a/article/view/1284
  3. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-yuz-estetiginde-dolgu-maddeleri-ve-dudak-dolgulamasi-54603.html

YÜZ DOLGUSU NEDİR?

Yüz dolgusu nedir sorusuna cevap olarak Ameliyatsız dolgun ve estetik duruş sağlayan operasyonlara denilmektedir. Yüz dolgusu operasyonlarında bıçaksız olarak kırışıklıkların doldurulması ve sarkan cildin dolgunlaşması işlemleri yapılmaktadır. 40 yaş üstü kadınların sıklıkla başvurdukları operasyonlardan biri olan Yüz dolgusu zararsız ve yan etkisiz olarak cildin sıkı görünmesini sağlamaktadır.

YÜZ DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Yüz dolgusu nasıl yapılır sorusunun cevabı yine diğer dolgu işlemleri gibi cilt altına enjekte edilen serumlar ile yapılmaktadır. Cildin uyuşturularak deri altına verilen serumlar sayesinde dolgun bir görünüm kazandırılmaktadır. Yüz dolgusu işlemleri en az 4 seans olup ilk seanstan itibaren cilde masaj yapılarak serumların yedirilmesi sağlanmaktadır.

YÜZ DOLGUSU NASIL ERİTİLİR?

Yüz dolgusu eritilme işlemlerinde genellikle beğenilmemesi, yanlış işlem yapılması gibi sonuçlarda yüz dolgusu eritilmeye başvurulabilmektedir. Yüz dolgusu eritme işlemlerinde yine dermapen benzeri uygulamalara başvurulmaktadır. Bu uygulamalarda deri altına asitler gönderilerek dolgu serumlarının eritilmesi sağlanmaktadır. 3 güne kadar eriyen dolgu serumları cilt içerisinde erir ve cilt eski halini alır.

YÜZ DOLGUSU NE KADAR SÜRE DAYANIR?

Yüz dolgusu dayanma işlemleri dolgu maddesine bağlı olarak değişmektedir. Dolgu maddeleri serumları cilt tipine göre farklı olabilmektedir. Pek çok uzman cilt tiplerine göre farklı dolgu serumları ve asitleri kullanmaktadır. Yapılan yüz dolgusu süresinin uzatılmasını yapılan seanslara göre belirlenmektedir. Yüz dolgusu süresi ortalama 6 ay ve 12 aya kadar dayanmaktadır.

YÜZ DOLGUSU FİYATLARI NE KADARDIR?

Yüz dolgusu fiyatları diğer dolgu operasyonlarından daha maliyetli olup fiyatları değişebilmektedir. Uzun seanslara varan dolgu işlemlerinde belirtilen en düşük rakam 1000 lirayı bulurken en yüksek rakam 4000 liraya ulaşabilmektedir. Yüz dolgusunun kalıcılığına bağlı olarak kullanılan asit ve serumlar maliyeti belirleyen önemli unsurlardır. Ayrıca yüz bölgesinin genişliğinden dolayı fiyat unsurları da artabilmektedir.

YÜZ DOLGUSU NE KADAR SÜREDE OTURUR?

Yüz dolgusu ne kadar sürede oturur soruna cevap olarak ilk seansta mucize beklememek gerektiğini belirtmek lazımdır. Yüz dolgusunda kesin sonuç ve oturma işlemi için en az 3 seansın yapılması gerekmektedir. 2. Seansın sonunda yüzde hafif bir dolgunluk ve sıkı görünüm dikkati çekmektedir. Fakat ideal bir sonuç için en az 3 seans dolgu işleminin yapılması gerekmektedir.

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al