Yanak Dolgu


Estetiğin önemli olduğu bir zaman diliminde yaşamaktayız. Güzellik kavramı kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Kişiler de belirli bir yaşa geldikten sonra değişim arzu etmektedirler. Estetik ameliyatlar ile uzun bir dönemdir bu değişiklikler yapılmakta olsa da ameliyat kısmı kişilere korkutucu gelebilir. Korkutucu olmamasının yanı sıra değiştirilen yanak, burun gibi işlemlerin ardından geriye dönüşün mümkün olmaması da ameliyatlara ilk zamanlardaki gibi ilginin olmamasını açıklamaktadır. Yanak dolgu işleminde ise dolgunun süresi bittiğinde geri dönüşü sağlamak açısından sıkça tercih edilmektedir.

Yanak Dolgusu Nedir      

Yanak dolgusu uygulaması cerrahi ya da cerrahi olmayan tekniklerle, bazı durumlarda ise iki teknik bir arada kombine bir şekilde kullanılarak yapılan bir işlemdir. Dolgu enjeksiyonu tekniği yardımıyla yanak dolgusu, yüzdeki estetik sorunlara pratik, hızlı ve geri dönüşü mümkün olan bir çözüm sunmaktadır. Hastanın yanaklarındaki hacim eksiklikleri 15 dakika süren enjeksiyon operasyonu ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Dolgu malzemesi olarak özellikle cildin doğal yapısında da bulunan hyalüronik asit dolgu malzemesi ve türleri tercih edilir. Günümüzde pek çok insan yanak dolgu uygulamasını gerçekleştirmektedir.

Yanak Dolgusu Fiyat        

Yanak dolgusu da diğer dolgular gibi özellikle istenilen dolguya göre değişebilmektedir. Bu sadece tek bir unsur iken yanak dolgu fiyatlarını etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır. İyi ve güvenilir bir merkezde uzman kişiler tarafından dolgu işleminin yapılması gerekmektedir. Güvenilir merkezlerde size en uygun fiyatı çıkaracaklardır ki aksi mümkün olduğunda merkezin güvenilirliğini sorgulamak gerekmektedir. İyi bir araştırma yapmanız da tam olarak bu noktada bir gereklilik halini alır. Emin olmadığınız merkezlerde dolguya dair hiçbir işlemi yaptırmamalısınız. Hijyen her konuda olduğu gibi yanak dolgusunun uygulandığı alanlarda da oldukça önemlidir. Bu nedenle güvenilir bir merkezde işlemin yapılması gerekmektedir.

Yanak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Ameliyatlardan bir diğer farkını da burada göstermektedir. Cerrahi bir operasyon sonucu yanaklara yapılan işlemleri ömür boyu kullanmanız gerekmektedir. Değişimi için tekrar bir operasyona girmeniz gerekecektir. Ancak dolgu uygulamalarında süre değişkendir ve kısadır. Birkaç ay içinde yaptırdığınız dolgunun etkisi geçecektir. Yanak dolgusu işlemlerinin tercih edilmesinin en önemli unsuru da kısa süreli olmasındandır. Dolguyu yaptırdıktan sonra memnun kalmadığınız bir sonuçtan birkaç ay içinde kurtulabilirsiniz.

Yanak Dolgusu Fiyatları 

Yanak dolgusu işlemleri için belirli bir yaş sınırı bulunmaktadır. Hamilelik durumu söz konusu olan kişilere uygulama yapılmamaktadır. Enfeksiyon kapma riskine karşı önlem alınmaktadır. Tüm bunlar bir araya geldiğinde de basit bir işlem olarak görülen dolgunun detaylı bir seçim olduğu ortaya çıkmaktadır. Yanak dolgusu fiyat araştırması yaparken birden fazla merkez ile görüşebilir ve en doğru olanı seçebilirsiniz. Fiyatlar konusunda değişimler olacaktır. İstenilen işlem, alanında uzman olan kişiler bu fiyatın değişkenlik göstermesine katkı sağlamaktadır.

Yanak Dolgunlaştırıcı

Dolgu basit ve hızlı bir işlem gibi görünebilir ancak dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Yanak dolgusu uygulamasının sonrasında yüzde hafif ödem ya da kızarıklık oluşabilir. Birkaç saat içinde kızarıklıklar, ödem ise bir iki gün içinde hiçbir işlem olmadan geçmektedir. Aksi durum söz konusu olduğunda uzmanınızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Yanak dolgusunda olası komplikasyonları engellemek için öncellikle alanında uzman cerrah seçilmesi ve uygulamanın yapılacağı merkezin güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bu konuda suiistimal oldukça fazladır. Başarılı bir yanak dolgusu işlemi ile kişi istediği görünümü elde edebilir. Çekici elmacık kemikleri, yüz güzelliğinin tamamlanmasında etkin rol oynamaktadır. İyi tanımlanan yüzler ile cilt olduğundan daha güzel görünebilmektedir.

 Kaynakça:

  1. http://search.proquest.com/openview/40456ae78e97bc2188bd52e551720767/1?pq-origsite=gscholar&cbl=106053
  2. http://search.ebscohost.com/login.aspx?direct=true&profile=ehost&scope=site&authtype=crawler&jrnl=13077635&AN=111092211&h=DgGT9VvOVF5bSwIv842hgrahnkdW42rp%2F5z02OmiWvmUnvTvKvbWPfTt88vGjG92QuDvNl5Q96LVO0AEDymutw%3D%3D&crl=c
  3. http://cms.galenos.com.tr/Uploads/Article_16147/131-138-tr.pdf

YANAK DOLGUSU NEDİR?

Yanak dolgusu cilt tipinin yapısına ve yaşlanma etkilerine bağlı olarak kadınlarda fazlalıkla tercih edilmektedir. Yanak dolgusu ilerleyen yaşlarda ki kadınların yanak sarkmalarını ve kırışıklıkların azaltılması için yapılmaktadır. Yanak dolgusu işlemleri genellikle 3 seans halinde yapılmakta olup diğer dolgu işlemleri gibi ameliyatsız olarak yanak içerisine dolgu serumlarının dahil edilmesidir. Yanak dolgularında geçici bir dolgunluk hissi verilmekte olup cildin daha dolgun gösterilmesi sağlanmaktadır.

YANAK DOLGUSU NE İŞE YARAR?

Yanak dolgusu ne işe yarar sorusunun en önemli cevabı insanların estetiksel kaygısıdır. Yanakların çok içe göçük olması daha güzel bir görünüm kazanmak için ameliyat edilmeden yanaklar doldurulmaktadır. Yanak dolgusu kırışıklıklar, sarkık yanak duruşları, içe dönük elmacık kemiklerini düzeltmekte ve daha dolgun bir cilt görünümü vermektedir. Yanak dolgusunun temel amacı güzellik anlayışıdır. Bu sebeple yapılan yanak dolgusu işlemleri ameliyatsız estetik operasyonları olarak adlandırılmaktadır.

YANAK DOLGUSU NE ZAMAN OTURUR?

Yanak dolgusunun oturma süreci cilt tiplerine göre değişiklik gösterilmekteyken özellikle her uygulamada yaklaşık 3 gün sonra yanak dolgusunun ciltte oturduğu görülmektedir. İlk seanstan itibaren yanaklarda bir dolgunluk hissi görülmekteyken yapılan diğer seanslarda bu dolgun görünüm oturtulmakta ve kalıcılığı artmaktadır. Yanak dolgusunda cildi korumak ve müdahalelerden uzak tutmak dolgu kalıcılığını son derece artırır.

YANAK DOLGUSU NE KADAR SÜRER?

Yanak dolgusu süresi her dolgu işleminde olduğu gibi serum ve işlemlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Yanak dolgusu süresi en az 6 aya kadar ve en fazla 12 aya kadar uzatılmaktadır. Yanak dolgusu süresini uzun tutmak için serumların yenilenmesi ve belirli noktalara masaj yapılması gerekmektedir. 

YANAK DOLGUSU NE ZAMAN ETKİSİNİ GÖSTERİR?

Yanak dolgusu ne zaman etkisini gösterir sorusuna en az 3 gün içerisinde etkisi görülebilir cevabı verilmektedir. İlk seans işleminden sonra etkisini 3 veya 1 hafta içerisinde gösteren dolgu işlemi cilt tiplerine göre farklılıklar gösterebilir. Yaptıran pek çok kişide 3 gün içerisinde bir dolgunluk görünümü kazandırdığı bilinmektedir. 

YANAK DOLGUSU NASIL YAPILMAKTADIR?

Yanak dolgusu işlemlerinde öncelikle dolgu yapılacağı yerin fotoğrafları çekilip üzerinde incelemeler yapılmaktadır. Daha sonrasında tespit edilen bölgeler üzerine uyuşturma işlemi yapılır ve yarım saat bölgenin uyuşturulması beklenir. Uyuşturulma işleminden sonra yanak içerisine anül adı verilen iğneler ile dolgu serumları verilmektedir. Yaklaşık olarak 30 dakika süren dolgu serumlarından sonra yanak üzerinde hafif dokunuşlarla masaj işlemi yapılmaktadır. 

YANAK DOLGUSU FİYATLARI NE KADARDIR?

Yanak dolgusu fiyatları diğer belirtilen dolgu işlemlerinden farklı olarak yanak bölgesi derinliği ve genişliğince de hesaplanabilmektedir. Yanak dolgusu işlemlerinde tek seans yeterli olmadığı için genellikle 3 seans sonucunda kesin dolgunluk kazandırabilmektedir. Bu sebeple en düşük yanak dolgusunun fiyatı 800 lira iken en yüksek yanak dolgusunun fiyatı 1700 lira olarak değişebilmektedir.

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al