Göz Altı Işık Dolgusu

Göz çevresi kadın veya erkek fark etmeksizin herkesin görünüşünde büyük bir öneme sahiptir. Yaşlanmaya bağlı olarak veya genetik faktörlerden dolayı kişilerin göz çevresinde morluk, kırışıklık ve çöküntü görünümü ortaya çıkmaktadır. Bu durum günümüzde dijital ürünlerin sayısının artması, yaşam koşullarının değişmesi ile çok daha fazla artış göstermiştir. Göz altında meydana gelen sorunlar için günümüzde tercih edilebilecek en etkili yöntemlerden biri göz altı ışık dolgusu işlemi olmaktadır. Bu yöntem sayesinde göz çevresinde meydana gelen birçok soruna çözüm üretilebilmektedir. Göz altı ışık dolgusu hakkında daha detaylı bilgi vermek ve işleme dair bilmeniz gereken tüm ayrıntılardan bahsetmek istiyoruz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu kişilerin göz çevresinde özellikle zamanla eriyen yağ dokusundan kaynaklı sorunların çözümünde kullanılan bir yöntem olmaktadır. Zamanla göz çevresinde bulunan yağ dokuları erimekte ve bölgede çöküntü ortaya çıkmaktadır. Bu durum ayrıca kırışıklığa ve morluğa da neden olmaktadır. Göz altı ışık dolgusu nedir diye merak edenler için, bu yöntem neredeyse tüm göz çevresi sorunlarında etkili bir estetik müdahaledir. Cerrahi bir işlem değildir ve hastalara yalnızca lokal anestezi uygulanarak bu işlem yapılmaktadır. İşlem ırasında hastalar herhangi bir acı hissi duymamakta ve bunun yanında işlem sonrası bölgede kızarıklık ve hafif morluklar olabilmektedir. Bu durumlar tamamen geçici olmakta ve işlemin başka herhangi bir yan etkisi olmamaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Hangi Sorunlar Üzerinde Etkilidir?

Kişilerin göz çevresinde kendilerini olduklarından daha yaşlı ve yorgun gösterecek birçok sorun meydana gelmektedir. Bu sorunların oluşum nedeni genel olarak aynı sebepler olmaktadır. Göz çevresindeki sorunlar için tercih edilebilecek kremler, kozmetik ürünler ve doğal yöntemlerde vardır. Ancak bunlardan birkaçını deneyen kişiler özellikle çok iyi bilir ki hiçbir tamamen etkili değildir. Göz çevresindeki sorunlar için tercih edilebilecek son derece etkili bir yöntem var iken bunlar ile vakit kaybetmek doğru değildir. Bunlar ile yalnızca zaman değil aynı zamanda boşuna para kaybı da yaşarsınız. Göz altı ışık dolgusu ile ise yine tamamen kurtulmasanız da belirli bir sürede olsa göz altı sorunlarından kurtulursunuz.

Yaklaşık 15 dakikada biten ve ortalama 1 ila 1,5 yıl arasında etkisi devam eden bu işlem son derece etkilidir. Göz altı ışık dolgusu hangi sorunlar üzerinde etkilidir biraz bahsedecek olursak. Şöyle ki;

 • Göz altında meydana gelen çöküntülerde
 • Kişileri en fazla mutsuz eden morluklarda ve koyu kahverengi halkalarda
 • Kırışıklarda

Göz Altı Işık Dolgusu Öncesi

Göz altı ışık dolgusu öncesinde doktorunuz sizlere bazı önerilerde bulunacaktır. Bu önerileri dikkate almanız son derece önemlidir. İşlemin daha başarılı sonuçlanması ve herhangi bir komplikasyon gelişmemesi için dikkat etmek gerekir. Göz altı ışık dolgusu öncesi dikkat edilecek konular genel olarak şöyle olmaktadır;

 • İşlem öncesinde 2 hafta kadar kan sulandırıcı veya ağrı kesici ilaçlar kullanılmamalıdır.
 • İlaçların yanı sıra kan sulandırıcı etkiye sahip gıdalarda tüketilmemelidir. Bu gıdalar ile ilgili olarak doktorunuz sizlere detaylı bilgi verecektir.
 • Son olarak en az 3 gün öncesinde kişiler alkol almayı bırakmalıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz çevresinde meydana gelen sorunlarda oldukça etkili olan göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır detaylı bir biçimde bahsetmek istiyoruz. İşlem sırasında göz altına hyalüronik asit içeren dolgu malzemeleri uygulanır. Bu madde son derece doğal bir ürün olduğundan dolayı hiçbir riski veya yan etkisi yoktur. Bu ürün dışında başka bir dolgu malzemesinin kullanılması ise alerjik reaksiyonlara neden olmaktadır. Göz altı ışık dolgusu yapılırken takip edilen işlem adımları şöyle olmaktadır:

 • Kişiler muayene edildikten sonra öncelikle işlem için gün belirlenir ve dikkat etmesi gereken konular ile ilgili olarak detaylı bir biçimde bilgilendirilir.
 • Operasyon günü göz çevresi antiseptik solüsyon yardımı ile güzelce temizlenir.
 • Bölgeye lokal anestezi uygulanır.
 • Kapalı uçlu kanül yardımı ile göz altına uygulanacak olan dolgu enjekte edilir. Bu işlem sayesinde bölgede yaşanan hacim kaybı tekrar kazandırılır.
 • İşlem yapıldıktan sonra kişilerin görünümünden anında etki görülür. Ancak tam olarak etki için en az 3 hafta beklemek gerekir.

Göz Altı Işık Dolgusu Sonrası

Göz altı ışık dolgusu sonrası kişilerin oldukça merak ettiği bir durum olmaktadır. İşlemin etkisini ne zaman göstereceği ve tam olarak nasıl bir etki yaratacağı doğal olarak merak edilmektedir. Öncelikle işlem sonrasında dikkat edilecek konulardan bahsedecek olursak. Şöyle ki;

 • İşlemden sonraki 24 saat içerisinde makyaj yapılmamalı ve bölge kesinlikle ovuşturulmamalıdır.
 • İlk 3 gün kesinlikle sıcak duş ve banyo yapılmamalı, spor yapılmamalı ve güneşe çok fazla maruz kalınmamalıdır. Ayrıca yine bu süre zarfında kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçlar ve gıdalar tüketilmemelidir.
 • İşlem sonrasında bölgede çok şiddetli ağrı, morluk veya beyazlık görünürse mutlaka doktora başvurulması gerekir. Birkaç gün hafif kızarıklık ve yine çok hafif morluk olabilmektedir. Geçmemesi durumunda hemen doktora başvurulması gerekir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

Göz altı ışık dolgusu kimlere uygulanabilir oldukça merak edilen sorulardan biri olmaktadır. Bu konuda daha çok kimlere uygulanamaz sorusunu cevaplamak istiyoruz. Çünkü işlemin kimlere uygulanamayacağı sorusunun cevabı çok daha kısa olmaktadır. İşlem;

 • Hamilelere ve emziren annelere
 • 12 yaşından daha küçük kişilere
 • Yapılan dolgu malzemesine karşı hassasiyeti veya alerjisi olan kişilere
 • Hemofili yani pıhtılaşma sorunu olan kişilere
 • Behçet hastalığı, Hashimoto tirioditi ve SLE gibi hastalıkları aktif olan kişilere

Yukarıda saydığımız durumlara sahip olan kişilere göz altı ışık dolgusu yapılmamaktadır. Bunun dışında işlemi yaptırmak isteyen herkese rahatlıkla yapılabilmektedir.

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al