Dudak Dolgu


Dudaklar fonksiyonel hem de estetik açıdan yüzümüzdeki en önemli noktalarımızdan biridir. Damarların yoğunluğu ve dudakların hareketli yapısı nedeniyle dolgu için özel olarak geliştirilmiş hyalüronik asit küçük bir enjeksiyon işlemiyle dudağa uygulanır. Buna dudak dolgusu denir. Dudak dolgusu, dudaklara hacim kazandırılarak daha dolgun gözükmesi için yapıldığı gibi aynı zamanda dudak sınırlarının belirginleşmesi, yaşlılık belirtilerinin etkisinin giderilmesi ve asimetrik görüntünün de düzelmesi için uygulanan bir işlemdir. Dudak dolgusunun ana maddesi olan hyalüronik asit, diğer dolguların içeriğinden farklı olarak sadece dudaklar için özel olarak üretilmiştir. Hyalüronik asit dudak dokusunun içerisine enjekte edilir ve bu bölgede yastık görevi görür. Bu sayede istenilen sonucun sağlanmasına fazlasıyla yardımcı olur ve istediğiniz dudaklara sahip olmanızı sağlar.

Dudak Dolgu Fiyatları 2019

Dudak dolgusu uygulanacak bölge ilk olarak lokal anestetik kremler sayesinde uyuşturulur. Bu işlem hastanın ağrısını ve acısını en aza indirmek için yapılır. İşlemin uzman doktorlar tarafından yapılacak olması işlemin başarısını artırırken yan etkilerin oluşmaması için de çok önemlidir. 

Dudak dolgu işleminde güvenilirliği yüksek olan Hyalüronik Asit maddesi kullanılır. Dudak çevresindeki derin kırışıklıklar düzeltilmesinde, dudakların dolgunlaştırılmasında oldukça sık kullanılan bir kimyasal maddedir. 

Lokal anestezinden sonra enjekte edilen kimyasalın ardından işlem sona erer. İşlemden sonra dudak bölgesinde geçici olarak şişlik veya morluk gözlemlenebilir. Ancak bunlar 2-24 arası geçmektedir. 

Dudak Dolgusu Ne Kadar 

Dudak dolgusu işlemi sadece 10 dakika süren kişinin kendini rahatsız hissetmeyeceği çok rahat ve kolay bir uygulamadır. İğne ile verilen hyalüronik asit, işlem sonrası 6-8 ay içerisinde vücut tarafından emilir. Bu sebeple işlemin tekrar edilmesi gerekmektedir. Bu tekrarlama işleminin kişiye bir şekilde zararlı bir etkisi olmamaktadır. 

Dudak Dolgu Çeşitleri Nelerdir?

Venüs dudağı, çok eski zamanlardan beri kabul edilen ideal dudak şekillerindendir. Altın oran ile son derece uyumludur. Venüs dudak dolgusunda dudağın şekli altın oran hesaplamalarıyla belirlenir. Ağzın genişliği ile uyum sağlanması için alt ve üst dudak kendi için orantılı olmalıdır. Alt dudak üst dudağa göre biraz daha dolgun olabilir. Üst dudakta dudak çizgisi kıvrık, simetrik ve belirgin olmalıdır. Afrodit dudak şeklinde ise alt ve üst dudakların kalınlığı birbirine eşittir. Üst dudağın dolgunluğu azalmadan dudak kenarlarıyla birleşir. Eros yayı dudak şeklinde ise, eros yayı denilen orta kıvrımın belirgin, alt dudağın üst dudağa göre daha dolgun, dolgunluğun ise dudağın orta kısmında yoğunlaştığı, üst dudak kenarlarının hafifçe kıvrık olduğu dudaktır. 

Dudak Dolgu Fiyatları 2019

Dudak dolgusu fiyatları klinikler tarafından değişkenlik göstermektedir. Kullanılan malzemelerin kalitesi de bu değişkenlerden biridir. Uygulama konusunda uzman kişilerin çalıştığı kliniklere giderek sağlıklı ve net bir fiyat alabilirsiniz. Dudak dolgusunu dudaklarının görünümünden memnun olmayan, dudaklarının asimetrik şeklini sevmeyen ve dudak çevresindeki kırışıklıklardan rahatsız olan ve isteyen herkes yaptırabilir. 

Dudak Dolgusu İstanbul

İstanbul’un birçok semtinde dudak dolgusu, yüz dolgusu ve daha birçok işlemi yapan yerler bulunmaktadır. Medikal Estetik klinikleri olduğu gibi İstanbul’da bazı hastanelerde bu işlemi yapmaktadır.  Dudak dolguları ömürlük değil, süreliktir. Çünkü Hyaluronik asit vücut tarafından zamanla emilir. Dolgunun süresinin ne kadar olacağı birçok faktöre bağlıdır. Bunlar; dolgu yaptıran kişinin yaşı, dudaklarının yapısı, dudaklarının elastikiyetine bağlı olduğu gibi aynı zaman da enjekte edilen maddenin özelliklerine, miktarına ve kalitesine göre değişir. İyi bir merkezde, kaliteli ürünle yapılan dolgular ortalama 12 ay gibi bir sürede kadar kalıcılık gösterebilmektedir.  

 Kaynakça:

  1. https://journals.lww.com/annalsplasticsurgery/fulltext/2002/04000/use_of_alloderm_for_lip_reaugmentation.24.aspx
  2. https://www.turkiyeklinikleri.com/article/en-yuz-estetiginde-dolgu-maddeleri-ve-dudak-dolgulamasi-54603.html
  3. https://www.journalagent.com/z4/download_fulltext.asp?pdir=turkderm&plng=tur&un=TURKDERM-42890

 

 

DUDAK DOLGUSU NEDİR?

Dudak dolgusu, hydronik asitlerin dudak bölümüne uygulanan serumlarıyla belirli bir büyüklük ve dolgunluk sağlaması işlemlerine denilmektedir. Dudak dolgusu estetik ameliyata ihtiyaç duyulmadan bıçaksız yapılan işlemlere de denilmektedir. Dudak dolgusu işlemlerinde dudak şekli ve küçüklüğü giderilmekte daha estetik bir görünüm kazandırılmaktadır.

PEKİ, DUDAK DOLGUSU NEYDEN YAPILMAKTADIR?

Dudak dolgusu serumları içeriğinde pek çok hyadronik asit barındırmaktadır. Bu asitler sayesinde dudakta dolgu etkisi yaratılmaktadır. Dolgu serumu içerisinde yer alan malzemeler ise; Perlone, Puragen, Dermalive, Rofilan gibi önemli serumlar bulunmaktadır. Belirtilen malzemeler içerisinde bulunan asitler zaman içerisinde dudak içinde özleşip dolgunun başarılı olmasını sağlamaktadır. 

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Dudak dolgusu işlemlerinde uygulama yapılacak bölgeye 30 dakika önceden lokal uyuşturma uygulaması yapılmaktadır. Uyuşturma işlemi gerçekleştirildikten sonra 0,5 ya da 0.7 mm uçlu iğneli cihaz ile dolgu serumları dudak içerisine gönderilmektedir. Bu işlem ortalama olarak 30 ya da 40 dakika içerisinde uygulanmaktadır. Daha sonrasında bölgenin serumları daha hızlı emmesi için küçük masaj hareketleri yapılmaktadır.

DUDAK DOLGUSU NE KADAR KALIR?

Dudak dolgusu ne kadar kalır? Sorusuna gelecek olursak kullanılan dolgu malzemesi ve yapılan dolgu işlemine göre değişiklikler göstermektedir. Dudak dolgusu kalıcı ve yarı kalıcı dudak dolgusu olmak üzere iki bölüme ayrılmaktadır. Kalıcı dudak dolgusunda kullanılan serumlar belirli aralıklarla beslenip dolgunun erimemesini sağlarken yarı kalıcı dudak dolgusunda kalıcılık en fazla 8 aya kadar uzatılabilmektedir.

DUDAK DOLGUSU FİYATLARI NE KADARDIR?

Dudak dolgusu fiyatları uygulanan işlemin kalıcılığına ve kullanılan serumlara göre farklılıklar gösterebilmektedir. Dudak dolgusu fiyatlarını belirleyen unsur uygulanan serum asitleridir. Dudak dolgusu fiyatları en düşük 800 lira ve en yüksek 3000 liraya kadar çıkabilmektedir. Dudak dolgusu işlemlerinde uzmanların önerilerinden biri de çok uygun fiyatlı olan güzellik merkezlerinde; kullanılan dolgu malzemesinin içeriğinin net olarak bilinmemesinden dolayı dudak dolgusu yapımı sonrasında sıkıntılar ile karşılaşılabileceğini belirtmektedirler.

DUDAK DOLGUSU NEDEN ERİR?

Dudak Dolgusu neden erir sorusunun en bilinen cevabı zaman içerisinde asitlerin erimesi ile birlikte dudakta görünen dolgunluk hissi ve görüntüsü yok olmaktadır. Dudak dolgusunun erimesi kullanılan serumlara göre uzatılabilmektedir. Dolgunun erimesini geciktirmek için kullanılan işlemlerde de maliyet artmakta ve dudak dolgusunun kalıcılığı uzamaktadır.

DUDAK DOLGUSU ERİTME NEDİR?

Dudak dolgusu eritme işlemi genellikle hatalı dudak dolgusu işlemlerinde yapılmaktadır. Simetrik olmayan dudak dolguları ya da yüzde estetik durmayan dudak dolguları istek üzerine müdahale edilip eritilmektedir. Eritme işlemlerinde yarım saatlik hyaluronidaz işlemi ile eritmek mümkündür. Yarım saat süreç içerisinde lokal anestezi ile birlikte yapılan işlemle dudak dolgusu erimekte ve 3 güne kadar dudak yapısı eski haline gelebilmektedir.

DUDAK DOLGUSU ERİTME İŞLEMLERİ NELERDİR?

Dudak dolgusu eritme işlemleri tek türde yapılmaktadır. Yapılan eritme işlemleri uzmanlara göre değişiklik göstermekteyken temel olan sistem dudak içerisinde yer alan dolgu serumlarının etkisiz hale getirilmesi işlemlerine denmektedir. Dolgu serumunu etkisiz hale getirecek asitler dudak içerisine nüfuz edilerek dolgunun erimesi sağlanmaktadır. İlerleyen süreçte dolgu serumları kendi içerisinde eriyerek dudak eski haline dönebilmektedir.

DUDAK DOLGUSU ERİTME FİYATLARI NE KADARDIR?

Dudak dolgusu eritme fiyatları da en az dolgu yaptırmak kadar maliyetli olabilmektedir. Dudak dolgusu eritme işlemleri yaklaşık yarım saat sürebilmekteyken dolgu eritme işlemi de ortalama olarak 150 liradan başlayıp 800 liraya kadar yükselebilmektedir. Yapılan işlemin kalitesi ve uzmanlığına göre fiyat oranı değişiklikler göstermektedir. 

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al