Burun Dolgusu

Estetik ameliyatları büyük işlemler gerektirmesi nedeniyle ve kalıcı olmasından dolayı son dönemlerde yerini dolgulara bırakmıştır. Dolgu işlemleri daha basit ve hızlı bir şekilde kişinin istediği sonucu elde etmesini sağlamaktadır. 20-30 dakika gibi sürelerde burun dolgusu uygulaması yapılmaktadır. Hastanın tercihine ve isteğine göre şekillenmektedir. Özellikle bu işlem estetik bir görüntü nedeniyle tercih edilmektedir. Burun dolgusu uygulaması hastalara birçok avantaj sunmaktadır. İlk olarak, ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyatı düşünen fakat henüz karar vermekte zorlanan kişiler için en uygun seçenektir. Bir diğer avantajı ise rötuşların gerçekleştirilmesi bu uygulama ile çok kolaydır, çünkü belirli bir bölgeye az miktarda dolgu eklemek için basit bir enjeksiyon yapılması yeterli olacaktır.

Burun Dolgusu Nedir ?

Çok yönlü bir tekniktir ve burun anatomisinin, cilt tipinin farklılıklarına göre uygulama değişebilmektedir. Ameliyat esnasında oluşacak riskler nedeniyle de bu yöntem tercih edilmektedir. İstenilen estetik görüntüyü de bu nedenle hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz. Memnuniyet bakımından kıyaslandığında dolgu uygulamaları ön plana çıkmaktadır. Estetiğin önemli olduğu bu çağda da ilk olarak memnuniyet ön plana çıkmaktadır. Burun estetiği de güzellik ve hoş bir görüntü nedeniyle tercih edilen cerrahi operasyon gerektirmeyen işlemlerdir. Daha hızlı ve istenen sonucu bu yöntem ile elde edebilirsiniz.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu ilk olarak hayatımıza girdiğinde bu kadar ulaşılabilir bir halde değildi. Zaman geçtikçe uygulama alanları ve uzmanları çoğaldıkça herkesin ulaşabileceği işlemler haline gelmişlerdir. Bu nedenle de fiyatları ilk zamanlara göre daha uygun hale gelmiştir. Ameliyat ile kıyaslandığında ise fiyat bakımından daha tercih edilebilir bir haldedir. Fiyatlar arasında değişkenlik göstermesi için pek çok unsur da bulunmaktadır. Dolgunun uygulama yapılacağı merkez, dolgunun kalitesi ve işlemi yapacak olan kişinin uzmanlık derecesi fiyatlandırma için önemli etkenler arasında yer almaktadır. Hemen hemen her şehirde bu işlemi yapacak olan bir merkez bulabilirsiniz. Bulduğunuz merkez hakkında öncelikle bir araştırma yapmalı sonrasında ise fiyat talep edebilirsiniz. Bütçenize göre en uygunu seçerken aynı zamanda doğru tercih yapmanın da önemini unutmamanız gerekmektedir.

Burun Dolgusu Yapan Yerler

Estetik ameliyat için bir kere olduktan sonra tekrar etmeniz gerekmemektedir ancak dolgu işlemleri bu şekilde gerçekleşmez. Burun dolgusunda kullanılan dolgu malzemeleri kalıcı olmadığı için, teknik, hastaya kalıcı bir sonuç sunmamaktadır. Hastanın sonuçtan tamamen memnun olmadığı durumlarda, işlem geri dönüşümlü olduğu için güven vericidir. Dolgu birkaç ay içinde kaybolur ve burun orijinal şeklini alır. Süresi hakkında detaylı bilgileri merkezimizden alabilirsiniz.

Burun Dolgusu Kaç Paradır ?

Burun dolgusu bugün artık herkesin istediği bir işlem haline gelmiştir. Talebin bu kadar artmasının nedeniyle de hemen hemen her şehirde birden fazla dolgu yapan merkezler açılmıştır. Ancak önemli olan en iyisi ve sağlıklısı olmalıdır. Fiyat önemlidir ancak uygulama bir cilt uygulaması olduğu için hassas ve tizi bir çalışma gerektirmektedir. Güvenilir bir merkez ve alanında uzman bir kişiye kendinizi emanet etmelisiniz. Aksi takdirde istemediğiniz sonuçlar meydana gelebilir. Enfeksiyon kapabilir ve basit bir işlem bir anda büyük bir sorun haline dönüşebilir. 

Burun Dolgusu İstanbul

İstanbul gibi büyükşehirlerde istediğiniz güvenilir merkezlere ulaşmak daha basit olacaktır. Geçmişte yapılan yorumlar ve işlemleri görerek uygulama merkezine karar verebilirsiniz. Üstelik yine büyükşehirlerde bir diğer avantaj ise birden fazla seçeneğiniz olduğu için uygulamanın yapılacağı merkezler arasında fiyat ve kalite kıyaslamaları yapabilmenizdir. En doğrusunu seçmek adına bu önemlidir. 

Kaynakça:

  1. https://www.tandfonline.com/doi/pdf/10.3109/00016485209120341
  2. https://www.jstage.jst.go.jp/article/circj/advpub/0/advpub_CJ-11-0703/_article/-char/ja/
  3. https://www.facialplastic.theclinics.com/article/S1064-7406(06)00066-6/abstract

BURUN DOLGUSU NEDİR?

Burun dolgusu, estetik operasyonlar gerçekleştirmeden dermapen yöntemlerine benzer biçimde burun kanatları ve yahut iç tabakasına enjekte edilen dolgu serumları ile burun yapısının görünümünün değiştirilmesi işlemine denmektedir. Burun dolgu işlemlerinde bıçak, kanama gibi estetik ameliyatlar yapılmamakta sadece iğneler yardımı ile dolgu malzemelerinin istenilen noktalara ulaşmasına denilmektedir.

BURUN DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Burun dolgusu işlemi güzellik uzmanları ve uzman estetisyenler tarafından yapılmaktadır. Burun dolgusu işlemlerinde burun yapısı üzerine uyuşturucu kremler sürülerek bölgenin uyuşması beklenir. Bölge uyuşturulduktan sonra iğneli cihaz sayesinde burun dolgu serumları uygun noktalara belli mm ölçülerinde verilir. Burun dolgu işlemi belli seans ve sürelerde tekrarlanmaktadır. 

BURUN DOLGUSU NE KADAR?

Burun dolgusu fiyatları burun estetik ameliyatlarından farklı olarak daha uygun fiyatlarda yer almaktadır. Burun dolgu fiyatları klinik ve uzmanlara göre farklılık göstermekteyken ortalama en düşük 800 lira ile 1400 lira civarında yapılabilmektedir. Burun dolgu işlemlerinde kalıcılık 6 aya kadar sürmekte ve dolgu işlemlerinin tekrarlanması gerekmektedir.

BURUN DOLGUSUNDA YAŞ SINIRI KAÇTIR?

Burun dolgusunda yaş sınırı en az 25 olup daha küçük yaşta bulunan kişilerin burun dolgusu yaptırılması önerilmemektedir. Burun dolgusunda üst yaş sınırı bulunmazken alt yaşlarda 25 yaş sınırına dikkat edilmektedir. Burun gelişimi ve kıkırdak oluşumunu sağlıkla sağlamış olan kişilerde bazen bu yaş sınırının da altına düşülebilmektedir. Fakat yine de uzmanlar yaş ve oluşum etkilerine önem göstermektedir. 

BURUN DOLGUSU SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Burun dolgusu sonrasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey burun yapısına elle müdahale ve darbe alınmasına dikkat edilmelidir. Burun dolgusunda en az 4 gün elle müdahale parmakları mukozaya değdirmek ve sert müdahalelerde bulunmamak gerekmektedir. Burun dolgu işlemlerinden sonra bir süre burun yüzeyine krem fondöten gibi kozmetik malzemelerin kullanılmaları da serumun etkisine olumsuz tepki vermesi açısından desteklenmemektedir. 

BURUN DOLGUSU HANGİ DURUMLARDA YAPILIR?

Burun dolgusu işlemi ameliyatsız estetik bir görünüm kazanmak istenildiği durumlarda yapılabilir. Burun dolgusu burunda hafif eğrilik ve kemer bulunan kişilerde ameliyatsız müdahale etmek amaçlı yapılmaktadır. Ameliyat işlemlerinde sonuç değiştirilemeyeceği için daha riskli olabilmektedir. Fakat burun dolgusu işlemlerinde sonuç geçici olacağı için küçük sorunlar daha hafif çözümler ile giderilebilmektedir.

BURUN DOLGUSU KİMLERE YAPILMAZ

Burun dolgusu, kanda pıhtılaşma sorunu olan kişilere, hamile kadınlar, emziren anneler ve 12 yaş altı çocuklarda yapılmaz. Burun dolgusunun herhangi yan etkisi bulunmamaktadır fakat yine de belirtilen durumlarda ki kişilere yapılması uzman hekimler tarafından önerilmez. Ayrıca burun dolgusu daha önce çok kere burun estetik operasyonu geçirmiş kimselerde de önerilmemektedir. 

BURUN DOLGUSU KALICI MIDIR?

Burun dolgusunun kalıcı etkileri zaman içerisinde hafiflemektedir. Dolgu maddesinin kalitesi ve yapılan işlemin niteliği burun dolgusunun süresini belirlemektedir. Normal şartlarda yapılan burun dolgu operasyonu yaklaşık 6 aya kadar sürebilmektedir. Burun dolgu operasyonun yıllarca kalıcılığı dolayısı ile mümkün olmamaktadır. Yıl içerisinde bu işlemi tekrarlamak gerekebilmektedir.

Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al