DHI Yönteminin Farkları Nelerdir?

DHI Yönteminin Farkları Nelerdir?

1 Ekim 2019 by Okan Ökmen0
step3-400x400.jpg

DHI Saç Ekimi yöntemi; diğer saç ekimi yöntemlerinden prensipte farklı değildir. Tüm saç ekimi uygulamalarında, sağlıklı ve ekime uygun saç kökleri toplanarak kellik olan bölgeye nakledilir. DHI Saç Ekimi uygulamasında da yöntem bu şekildedir. Ancak bu uygulama saç köklerinin tek tek toplanıp, yine tek tek ekiminin yapıldığı uygulamadır. Kalem benzeri bir uçla gerçekleştirilen ekme işlemi, ayrıca bir kesi gerektirmediğinden, bu yöntemin iyileşme süresi çok daha hızlıdır. Diğer yöntemlerde, saç kökleri toplandıktan sonra bir süre bekletilip ayrıştırması yapılır. Bu süre zarfında kayıplar meydana gelebileceği gibi, ayrıştırılan köklerin ekimi sırasında ayrıca kesikler oluşturmak zorundadır. Bu uygulama bütün bunları ortadan kaldıran bir uygulama türüdür. Ancak DHI Saç Ekimi yöntemi diğer uygulamalara göre biraz daha fazla zamanı kapsayabilmektedir.

DHI Yönteminin Avantajları Nelerdir?

DHI Saç Ekimi yönteminin en büyük avantajı; diğer uygulamalarda olduğu gibi saçların tıraş edilmesinin gerekmemesidir. Kişinin gündelik hayatına kolayca dönebileceği bu operasyonda saç kökleri, özel bir toplayıcı uçla alındıktan sonra, kalem benzeri bir implanter araçla, kellik olan bölgeye ekilir. Ekim sürecinin bütününde işleme müdahale etmekte, alınan kök en uygun açıyla yeniden ekilmektedir. Bu sayede son derece doğal bir görünüm elde edilebilmektedir. 

DHI Saç Ekimi avantajları başlığında en önemli kalem; kuşkusuz uygulamanın başarı oranıdır. Uygulama en yüksek başarı oranına sahip olunan uygulama olarak bilinir. Dünyanın her yerinde yaygın biçimde kullanılır, kadın veya erkek 18 yaşını doldurmuş herkese uygulanabilir. Özellikle kadınların saç ekimi ihtiyaçlarında bu yöntem son derece yaygın biçimde kullanılır.

Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat edilmelidir?

Saç ekimi sonrasında hangi uygulama yapılmış olursa olsun ilk 4 gün son derece önemlidir. Bu süre zarfında Hekim tarafından belirtilen hususlar harfiyen uygulanmalıdır. DHI Saç Ekimi uygulama sonrasında iyileşme süresi hızlı işlem olsa da, saçlarınıza 15 gün boyunca ekstra uygulamalar yapmamalı, sadece doktor tarafından belirti lan solüsyonları kullanarak bakım yapmamışsınız. Şapka ve benzeri aksesuarların da bu periyotta kullanılmaması önerilir.

Saç Ekimi Kalıcı Bir Uygulama mıdır?

DHI Saç Ekimi veya diğer saç ekimi uygulamalarının tamamı, kalıcı uygulamalardır. Bu operasyonlarda gerçek saç kökleri ekildiği yerde verimli olarak tutulmaları durumunda kendi saçlarınız olarak uzamaya devam ederler.

Saç Ekiminin Riski Var mıdır?

Uygun klinik ortamda gerçekleştirilemeyen tüm operasyonlar risklidir. Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen, prosedürlere uygun saç ekimi uygulamalarının herhangi bir riski bulunmaz, kısa sürede iyileşme elde edilip DHI Saç Ekimi gibi teknikler kullanılarak efektif sonuçlara ulaşılır.

Medikal Estetik Kliniği’ni Facebook, Twitter, Instagram sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.


Yorum yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al