Fransız Askı İp Askı Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Fransız Askı İp Askı Yüz Germe Nasıl Yapılır?

21 Ekim 2019 by Okan Ökmen0
5aa0402e2000007d06eb0fd7.jpeg

Fransız askı ip ameliyatsız yüz germe zamanla yer çekimine dayanamayan ciltlerde sarkma ve kırışıklar için tercih edilen bir uygulamadır. Böyle durumlarda oldukça etkili olan yüz germe işlemleri bulunmaktadır. Cerrahi müdahale gerektiren işlemlerden insanlar çoğunlukla korkmakta veya sonuçtan tedirgin olmaktadır. Ameliyat ile gerçekleştirilen yüz germe işlemleri daha kalıcı olsa da kişileri memnun etmediğinde geri dönüş olmayan işlemlerdir. Bu sebeple ameliyatsız yüz germe işlemleri çok daha avantajlı olmaktadır. Ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır ve hangi yöntemler kullanılır bundan biraz bahsedecek olursak. Tabi ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır sorusunu cevaplandırmadan önce işlemin artılarından bahsetmemiz daha doğru olacaktır.

Fransız Askı İp Askı Yüz Germe İşlemlerinin Avantajları

Ameliyatsız yüz germe işlemi için tercih edilebilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin her biri kendi içerisinde farklı özelliklere ve avantajlara sahiptir. Genel olarak işlemin ortak faydalarından ve avantajlarından bahsedecek olursak. Şöyle ki;

 • İşlemler cerrahi müdahale gerektirmemekte yani adından da anlaşılacağı üzere ameliyat gerektirmemektedir.
 • Ameliyat gerektiren operasyonlardan korkanlar için son derece rahatlatıcı bir işlem olmaktadır. Bu sebeple birçok kişinin kırışıklıklarından ve cildinde meydana gelen sarkmalardan kurtulamadığını düşününce son derece avantajlı olmaktadır.
 • İşlemin en önemli avantajı geçici olmasıdır. Bu nasıl avantaj diye şaşırabilirsiniz. Bazen yüz germe operasyonları başarılı sonuçlanmamakta veya hasta yapılan işlemden dolayı memnun kalmamaktadır. Ameliyat ile yüz germe işlemlerinde bilindiği gibi böyle durumlarda geri dönüş olmamaktadır.

Fransız Askı İp Askı Yüz Germe Yöntemleri

Fransız askı ip ameliyatsız yüz germe yöntemleri oldukça çeşitlidir. Bu da aslında işlemin avantajlarından biri olmaktadır. Çünkü kişilerin tercih edebileceği birden fazla seçenek vardır. Ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır sorusuna cevap vermeden önce kullanılan yöntemlerden bahsetmek istiyoruz. Günümüzde etkin bir biçimde uygulanan ve en iyi sonuçların elde edildiği yöntemler genel olarak şöyle olmaktadır;

 • Lazerlift ile Yüz Germe
 • Mikro Fokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Germe
 • Fraksiyonel Radyofrekans (Scarlet, Altın İğne, Altın Frekans) ile Yüz Germe
 • İple Yüz Germe (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği)
 • Dolgu ile Yüz Germe

Fransız Askı İp Askı Yüz Germe İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında size en uygun yöntemi belirlemeniz son derece önemlidir. Her yöntemin farklı uygulama aşamaları bulunmaktadır. Her biri kolay ve risksiz yöntemler olmaktadır. Öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken konularda doktorunuz sizleri detaylı bir biçimde bilgilendirecektir. Ameliyatsız yüz germe nasıl yapılır ve her yöntemin detaylarından bahsedecek olursak.

 • Lazerlift ile yüz germe işleminde kişilerin cildinde lazerle ısıtma işlemi yapılır ve bu kolejen dokunun kısalmasına neden olur. Böylece yüzde gerilme işlemi sağlanır.
 • Mikro fokuslu ultrason ile yüz germe işleminde cilde gönderilen ses dalgaları ile yüz germe işlemi yapılır.
 • Fraksiyonel radyofrekans ile yüz germe işleminde işlem için özel iğneler kullanılır. Bu iğneler ile hem cilt yüzeyinde gerilme sağlanmakta hem de cilt kusurlarında düzelme sağlanmaktadır.
 • İple yüz germe işleminde yüzün belirli bölümlerinden özel ipler ile gerilme sağlanmaktadır.
 • Dolgu ile yüz germe işleminde de kişilerin zamanla cilt altlarında eriyen yağ dokularının yerine dolgu işlemi yapılmaktadır.

Medikal Estetik Kliniği’ni Facebook, Twitter, Instagram sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.


Yorum yaz

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Adres:Caferağa, General Asım Gündüz Cd. No:46/6, 34714 Kadıköy/İstanbul

Copyright by Miral Clinics 2019. All rights reserved.

WhatsApp Hemen fiyat al